Przyjadą Elektryczne Gitary i Patrycja Markowska

Już za pięć tygodni Dni Chojnic. Czy wszystko zostało już zapięte na ostatni guzik? 23, 24 i 25 czerwca – aż trzy dni będzie trwało tegoroczne święto miasta.

Dni Chojnic w tym roku potrwają aż trzy dni.   |  fot. (olo)

Jak zapewnia Roman Guzelak, prezes Promocji Regionu Chojnickiego, wszystkie sprawy techniczne w związku z Dniami Chojnic zostały już dopięte. Trwają ostatnie rozmowy np. co do występów chojnickich zespołów w niedzielę. – Troszkę jestem zaskoczony oczekiwaniami finansowymi jednego z zespołów z Chojnic, ale to są rozmowy handlowe i myślę, że się porozumiemy – mówi.

Dopięte są już za to gwiazdy Dni Chojnic. W piątek 23 czerwca zagrają Elektryczne Gitary z Kubą Sienkiewiczem. Dzień później wystąpi Patrycja Markowska, a w niedzielę tenor Andrzej Kubacki.  Na Dni Chojnic urząd przeznaczył 100 tys. zł. – Myślę, że ok. 30-40 tysięcy zł będziemy musieli jeszcze dołożyć, ale to już zadanie naszej spółki, by te pieniądze znaleźć. Rozmawiamy ze sponsorami i mamy zapewnienia, że tak się stanie – mówi Roman Guzelak.

Oprócz wspomnianych już występów gwiazd nie zabraknie „żelaznych” punktów Dni Chojnic – powitania gości, intronizacji Króla Kurkowego, występów młodzieży ze szkół, jarmarku. – Te wydarzenia na stałe już się wpisały w Dni Chojnic – mówi Guzelak.

W piątek będzie też akcent naukowy, za sprawą Chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk odbędzie się w ratuszu naukowa sesja o chojnickich regionalistach. Wystąpią lokalni prelegenci.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 19 maja 2017  21:41   freda ty jesteś złośliwą ...   Mieszkaniec Chojnic

  freda ty jesteś złośliwą idiotką a tak szczerze to to oszołomy z PChS stoją za tym wpisem .

  1
  2
  Odpowiedz
 2. 16 maja 2017  00:17   A ja myślałam,że ...   freda

  A ja myślałam,że "żelaznym punktem" Dni Chojnic jest dyskoteka prowadzona przez -bądź co bądź - wiekowego już disk jockey\'a :-(

  13
  3
  Odpowiedz