Przy drodze do Igieł powstanie plac zabaw

Wnioskowali o to członkowie samorządu nr 4 (Bursztynowe - Hallera) - Chodzi o teren rozwidlenia przy byłym PGR - wyjaśnia wiceburmistrz Adam Kopczyński. Plac zabaw powstanie przy udziale prywatnego sponsora.

Mieszkańcy Igieł i najbliższych okolic będą mieli nowy, duży plac zabaw.   |  fot. arch. A. Knitter

- Współpraca Gminy Miejskiej Chojnice i samorządu, przy okazji tej inwestycji, polega na tym, że my wystąpiliśmy do IHiAR (Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - przyp.red.), który jest właścicielem tego terenu, o jego dzierżawę - informuje Adam Kopczyński. Wiceburmistrz dodaje też, że magistrat ma już wstępną zgodę instytutu w Radzikowie, na te właśnie dzierżawę. Działka o której mowa ma ponad 1000 metrów kwadratowych.

Plac zabaw ma powstać przy udziale sponsora, którym są Zakłady Mięsne Skiba. Jak mówi wiceburmistrz, miasto jest już po słowie z osobami decyzyjnymi w IHiAR, i jest wstępna zgoda na dokonanie transakcji. - Sponsor też już wykonał pewne kroki związane z zagospodarowaniem tego terenu oraz przekształceniem tej działki. Miasto dołoży się do stworzenia projektu placu zabaw - dodaje Adam Kopczyński.

Anna Zajkowska