Przewoził narkotyki i prawdopodobnie kierował pod ich wpływem

Policjanci w sobotę podjęli kontrolę wobec 29 - letniego kierowcy audi. Jak się okazało, mężczyzna posiadał narkotyki oraz najprawdopodobniej był pod ich wpływem.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do chojnickiej jednostki policji, gdzie usłyszał wstępne zarzuty.   |  fot. ilustracyjne

W minioną sobotę policjanci z chojnickiej komendy policji podczas patrolu zauważyli auto, którego kierowca na widok radiowozu natychmiast stanął na poboczu i unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. Wzbudziło to podejrzenia policjantów. Szybko okazało się, co było przyczyną zachowania 29 - letniego chojniczanina.

W trakcie kontroli kierowca od razu przyznał się, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania. Jednak nie były to jedyne przewinienia tego mężczyzny. Podczas szczegółowej kontroli policjanci w samochodzie znaleźli amfetaminę oraz w kieszeni spodni marihuanę. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem negatywnym, po czym został zatrzymany i przewieziony do komendy policji. Została również zabezpieczona od niego krew do badań laboratoryjnych.

Na miejscu w jednostce policjanci wykonali test narkotykowy znalezionych środków narkotycznych, który potwierdził, że jest to amfetamina i marihuana. Zabezpieczone narkotyki oraz zabezpieczona krew od mężczyzny zostaną przesłane do ekspertyzy. Opinie biegłych będą podstawą do sformułowania końcowych zarzutów.

Śledczy jeszcze tego samego dnia  wstępnie przesłuchali i przedstawili zarzuty zatrzymanemu mężczyźnie dotyczące posiadania narkotyków. Nie wykluczone, że w późniejszym czasie zostaną one uzupełnione o kierowanie pod ich wpływem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie w stanie pod wpływem środka odurzającego do lat 2.

KPP

 1. 4 czerwca 2019  08:19   osiedlowy bandzior mam ...   anonim

  osiedlowy bandzior mam nadzieję ze długo posiedzi

  1
  0
 2. 4 czerwca 2019  08:18   osiedlowy bandzior mam ...   anonim

  osiedlowy bandzior mam nadzieję że dlugo posiedzi

  1
  0