Przetargi z oszczędnościami

Na dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Chojnic Arseniusz Finster poinformował o rozstrzygnięciach kolejnych przetargów w mieście. Z ich rezultatów jest zadowolony, bo są oszczędności.

Dzięki rozstrzygniętym przetargom udało pozyskać się oszczędności. Wkrótce też rozpoczną się prace drogowe kolejnych ulic.   |  fot. (olo)

Duży przetarg na remont ulic Morelowej i Truskawkowej przyniósł ponad 300 tys. zł oszczędności. Miasto na ten cel „zachomikowało” 3,4 mln zł, a najtańszą ofertę – za 3,1 mln zł, złożył charzykowski Marbruk. Najdroższa oferta, również od lokalnej firmy, wniosła 4,2 mln zł. Również Marbruk i również poniżej kosztorysu złożył ofertę na wykonanie ciągu pieszo - rowerowego w Parku 1000-lecia od pomnika do ulicy Prochowej.

Jednocześnie burmistrz poinformował o kilku zmianach w planie remontu niektórych ulic, które ze względu na prace związane z gazociągiem muszą być odłożone w czasie. Nie będzie w tym roku m.in. remontu Kasprowicza i Tetmajera czy niektórych małych odcinków na Paderewskiego, a wejdą remonty Rodziewiczówny czy Konarskiego oraz jeden odcinek Paderewskiego. Na te nowe ulice są już gotowe projekty i pozwolenia na budowę.

Jak przekazał burmistrz, jest też pomysł kompleksowego zaprojektowania Osiedla Pawłówko i ulicy Tucholskiej. Aktualnie miasto realizuje projekt na deszczówkę w tej okolicy, a w planach miasta jest też wykonanie projektu na remont tych ulic wraz z gazociągiem. Ma to przyspieszyć starania się o gaz w tej części miasta, a za ten projekt Polska Spółka Gazownicza miałaby miastu zwrócić pieniądze. – Jak będzie gotowy projekt na gazociąg, to spółka wpisze go do swojego harmonogramu budowy gazociągów – mówi Arseniusz Finster.

Projekt ma powstać w tym roku, ale terminu realizacji ostatniej inwestycji nikt jeszcze nie zna.

(olo)

Zapisz

 1. 15 marca 2018  10:17   Tanio   B.

  Tanio to najczęściej niska jakość produktu lub usługi.

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 13 marca 2018  07:19   Zapomnij jaruszewski   anonim

  To tuba finsteryzmu siedzi cicho

  3
  0
  Odpowiedz
 3. 12 marca 2018  17:11   Skoro są oszczędności ...   Antuan

  Skoro są oszczędności przypomina się ulica ŻEROMSKIEGO. Ale po co oczywiście pan Finster nie czyta takich komentarzy, liczymy na pana Jaruszewskiego że będzie naciskać.

  9
  3
  Odpowiedz