Przetarg rozstrzygnięty. Działka przy ulicy Kościerskiej poszła za 7 mln 50 tys. zł

W czwartek (16.07.) rozstrzygnięto przetarg, a właściwie zlicytowano, blisko 10,5 ha miejskiej ziemi, położonej przy ulicy Kościerskiej. Działka usytuowana jest pomiędzy cmentarzem komunalnym a lasem. Lokalny przedsiębiorca kupił ją za 7 mln 50 tys.

Kto wygrał przetarg na tym etapie procedowania burmistrz nie może zdradzić. Mówi jednak, że to „znana osoba z branży hotelarskiej”.   |  fot. ilustracyjne

To już drugi przetarg na sprzedaż działki usytuowanej na rogatkach Chojnic. Pierwszy odbył się 27 kwietnia. Wówczas miasto liczyło na to, że uda się sprzedać ją za szacunkową kwotę brutto 10 mln zł. Z tych pieniędzy miała zostać opłacona modernizacja stadionu Chojniczanki. Kiedy kilka miesięcy temu radni pochylali się nad zasadnością sprzedaży terenem miał być zainteresowany konkretny przedsiębiorca.

To transakcji jednak nie doszło. Dlatego teraz burmistrz, wystawił nieruchomość na sprzedaż taniej. Cena wywoławcza wynosiła 6 mln 700 tys. zł. Kupnem zainteresowanych było trzech kontrahentów. - Był to przetarg nieograniczony, czyli licytacja. Przelicytowano pięć razy po 70 tys. zł i sprzedaliśmy działkę za 7 mln 50 tys. zł - informuje Arseniusz Finster.

Włodarz, nie ukrywa, że wolałby aby wpływ do miejskiej kasy był większy, jednak, jak mówi: ”w tych trudnych czasach, które teraz są, to i tak jest sukces, że było aż trzech licytujących, i że tą cenę podnieśli do tych ponad 7 mln zł.” - To w tym roku największy zastrzyk do budżetu ze sprzedaży nieruchomości. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że wykonamy plan dochodów z majątku na 2020 rok. Mamy już pewność, że nasz budżet nie ucierpi, wręcz myślę, że przekroczymy ten plan - komentuje burmistrz Chojnic.

Fundusze ze sprzedaży gruntu, tak jak zapowiadano wcześniej, zostaną przeznaczone m.in. na opłacenie inwestycji na miejskim stadionie. - Zrobimy to nie zabierając z innych inwestycji. To jest dla nas bardzo istotne - podkreśla włodarz.

Anna Zajkowska