Przetarg na drogi gminne powtórzony

Gmina Chojnice unieważniła pierwszy przetarg na remont 12 odcinków dróg gruntowych zniszczonych przez i po nawałnicy. Powód? Oferty na wszystkie zadania złożyła tylko jedna firma, a kwoty nie były dla zamawiającego zadowalające.

Po unieważnieniu pierwszego przetargu dziś w gminie ruszył kolejny.   |  fot. (m.n.)

Aż dwanaście odcinków zniszczonych przez i po nawałnicy chce naprawić gmina Chojnice. Przypomnijmy, 80 proc. środków ma pochodzić z budżetu państwa, pozostałe 20 proc. dokłada gmina. Łącznie naprawionych ma być ok.16 km dróg szutrowych, a szacowany koszt to ok. 5 mln zł - 4,3 mln zł z budżetu państwa i 0,7 mln zł z budżetu gminy.

Do urzędu wpłynęła na każde zadanie tylko po jednej ofercie od tej samej firmy – złożył ją charzykowski Marbruk, który chciał wyremontować wszystkie 12 odcinków. Kwoty przekroczyły jednak założenia i z 5 mln zł zrobiło się ok. 7,5 mln zł. W tym przypadku gmina przetarg unieważniła, ale musi szybko go powtarzać, bowiem do połowy czerwca muszą być podpisane umowy.

Dziś rusza kolejny przetarg. – Nie stać nas, żeby dołożyć tak dużo do tego zadania, dlatego powtarzamy procedurę i prosimy firmy o składanie ofert – mówi wójt Zbigniew Szczepański. Jak mówi wójt, problemem jest zbyt mało firm tego typu na rynku. Te, które dobrze prosperują, mają już pełno zadań  i mogą sobie pozwolić, by proponować wysokie ceny.

Przypomnijmy, gmina w ramach tego zadania chce remontować drogi głównie w okolicy Lotynia i Nowej Cerkwi, Jeziorek, m.in. drogi wewnętrzne w Lotyniu, na odcinku Krojanty – Kruszka, ulica Dworcowa w Nowej Cerkwi do torów w Krojantach, ulica Daleka w Krojantach, droga Kruszka – Rytel, Jeziorki – Młynki, Lotyń – Białe Błota, Kłodawa –Kruszka czy Kłodawa – Rabusiewo. 

(olo)

Zapisz

 1. 14 maja 2018  15:51   Reasumując   podatnik

  W tym roku drogi będą naprawione byle jak lub w ogóle . Brawo włodarze !!!!!

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 13 maja 2018  21:52   drogi   chojniczanin

  dlaczego w Chojnicach robi sie wszystko jak najtaniej ? Dam wam jedna rade. Kto robi tanio, ten to dwa razy robi. Nie robcie prowizorki. Lepiej drozej, a jeden raz i dobrze.

  1
  0
  Odpowiedz