Przełom w Red Devils. Jest nowy prezes, a drużyna wznowi rozgrywki

W piątek 22 lipca odbyło się Walne Zgromadzenie Zarządu Red Devils, na którym Prezes Natalia Dalecka podała się do dymisji. Na czele nowego Zarządu stanął Prezes Tomasz Mrozek-Gliszczyński, a powodem jego decyzji był m.in. sentyment do klubu.

Nowy sternik klubu zastąpił Natalię Dalecką, która złożyła rezygnację.   |  fot. arch. T. Mrozek-Gliszczyński

Przypomnijmy. Jeszcze jakiś czas temu zarząd Red Devils Chojnice poinformował o tym, że drużyna nie przystąpi do rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy. Z różnych doniesień wynikało jednak, że nie jest to ostateczna deklaracja i jeszcze wiele może się zmienić. Podkreślono też, że to wynik intensywnych działań oraz dużego wsparcia osób zainteresowanych dalszym istnieniem klubu. Pojawił się też wątek wcielenia Red Devils w struktury Chojniczanki. Finalnie wiadomo, że nic z tego nie będzie, a zespół seniorów przystąpi do rozgrywek Futsal Ekstraklasy w sezonie 2022/2023.

Dotychczasowa Prezes Natalia Dalecka złożyła rezygnację zgodnie z wcześniejszą deklaracją, którą zamierzała piastować do chwili pojawienia się kandydatury na nowego prezesa. Tak się też stało, gdy swój akces złożył Tomasz Mrozek Gliszczyński związany z chojnickim futsalem od 1995 roku. Wtedy to wraz z Marcinem Synoradzkim, Łukaszem Prill, Adamem Ciemińskim, Darkiem Szadłowskim i Maciejem Ossowskim założyli drużynę Red Devils.

Decyzją Zarządu klubu objął stanowisko prezesa jednogłośnie. Poza byłą prezes, teraz jako szeregowy członek, we władzach klubu zasiądą Marzena Kłosowska, Ewelina Smarul-Ciemińska i Adam Ciemiński. Na chwilę obecną zespół przygotowuje się do nadchodzących rozgrywek. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć udanego sezonu pod sterami nowego prezesa.  

(red.)