Przełamali złą passę. Trzy punkty pozostały w Chojnicach

W niedzielne popołudnie Chojniczanka w pojedynku z Pogonią Siedlce chciała wrócić na właściwe tory, przełamując niemoc w ostatnich meczach. W ligowej tabeli zespół z Chojnic zajmował 4 miejsce a goście 12.

Chojniczanka wykorzystała swoją szansę, będąc lepszym zasłużenie wygrała dzisiejsze spotkanie.   |  fot. Rmak

Chojniczanka wpadła w wyraźny dołek, w ostatnich trzech meczach wygrała tylko raz. Na domiar złego w środku tygodnia odpadła z Pucharu Polski po porażce z trzecioligową Ślęzą Wrocław. Dziś była okazja, aby udowodnić nie tylko sobie, ale kibicom i sympatykom klubu, że drużyna mały kryzys ma już za sobą.

CHOJNICZANKA - POGOŃ 3:0 (2:0)

Chojniczanka: Broda - Grolik, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk, Cegiełka, Van Huffel (75 Kona), Wolsztyński (86 Czajkowski), Mazek (86 Emche) - Pląskowski (57 Klichowicz), Skrzypczak (75 Mikołajczak).

Bramki: 1:0 Van Huffel 23, 2:0 Skrzypczak 39, 3:0 Cegiełka 71.

Żółte kartki: Broda, Van Huffel, Cegiełka (Chojniczanka). Piotrowski, Trochim (Pogoń).

Do przerwy Chojniczanka prowadziła z Pogonią 2:0 po golach Huffela w 23 minucie i Skrzypczaka w 39. Widoczna przewaga gospodarzy w tej części spotkania przełożyła się na grę ofensywną. Goście szukali okazji do zmiany wyniku, jednak brakowało im dokładności w grze. Mimo to pierwsza połowa mogła podobać się kibicom, tym bardziej, iż kilka akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony wyglądało groźnie. Przed przerwą doszło do przepychanki między Brodą i jednym z zawodników Pogoni. Bramkarz Chojniczanki został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie, podobnie, jak w pierwszej o wiele korzystniej prezentowali się zawodnicy Chojniczanki, którzy sprawiali sporo kłopotów defensywie Pogoni. W 65 minucie mogło być 3:0 po kolejnej akcji pary Klichowicz Skrzypczak. Drugi z nich w sytuacji sam na sam oddał techniczny strzał, który trafił w słupek! Chwilę później uderzenie Klichowicza obronił Misztal ratując Pogoń od utraty kolejnej bramki.

W 71 minucie po kolejnym kontrataku wynik podwyższył Cegiełka, który mocnym strzałem na dalszy słupek skierował piłkę do siatki. Wynik do końca nie uległ zmianie a w tym też zasługa bramkarza Chojniczanki, który kilkakrotnie skutecznie interweniował zachowując czyste konto. Chojniczanka przełamała niemoc w poprzednich meczach i wygrała z Pogonią Siedlce 3:0,

Kolejne spotkanie Chojniczanka rozegra w sobotę 2 października o godz. 17 z Motorem Lublin.