Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, stracili prawo jazdy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.   |  fot. KPP

W miniony weekend na terenie powiatu chojnickiego, dwóch kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzistką okazała się 45 - letnia kobieta, która jechała z prędkością 131 km/h. Drugi z zatrzymanych kierowców dozwoloną prędkość przekroczył o 65 km/h.  Obydwoje zatrzymani stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Mieszkanka Bydgoszczy odmówiła przyjęcia mandatu, więc w takiej sytuacji zostanie przez policjantów skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Natomiast mieszkaniec Starogardu Gdańskiego  za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokosci 400 złotych oraz na jego konto trafi również 10 pkt. karnych.

Ponadto podczas takich kontroli policjanci zatrzymali 53 - letniego mieszkańca Chojnic, który nie dosyć, że przekroczył predkość w terenie zabudowanym, to okazało sie, że posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a samochód został odholowany na strzeżony parking.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

KPP

Zapisz

 1. 15 kwietnia 2019  22:03   kilku piratów mniej, a ...   gryzik

  kilku piratów mniej, a reszcie życze przyjemnej podróży z yanosikiem

  6
  2
  Odpowiedz
 2. 15 kwietnia 2019  16:49   Bardzo dobrze, TĘPIĆ PIRATÓW DROGOWYCH   Kierowca tzw. TIR-a

  potencjalnych zabójców i samobójców w jednym. Weźcie się wreszcie za drogę 235. Codziennie jeżdżę nią z Chojnic do Kościerzyny, i to co na niej się dzieje woła o stałą 24 godzinną obecność policji. Karać, karać i jeszcze raz karać, kiedy portfel staje się bardziej pusty to przybywa rozumu.

  13
  4
  Odpowiedz