Przekonaj się, że pozycjonowanie stron to najlepszy kanał sprzedażowy 2021 roku

O pozycjonowaniu od lat pisze się wiele, jednak nawet największe autorytety z branży często zdają się zapominać, że osiągane w Google pozycje nie są celem samym w sobie – tak naprawdę chodzi bowiem o coś więcej:

Główną korzyścią wynikającą z pozycjonowania strony internetowej jest zwiększenie jej widoczności w wyszukiwarce, zwiększenie liczby osób ją odwiedzających i poprzez to zwiększenie liczby klientów.   |  fot. nad.

A mianowicie o zwiększenie sprzedaży obsługiwanej marki lub sklepu. Czołowe lokaty na stronach SERP są jedynie środkiem do osiągnięcia tego esencjonalnego dla każdego biznesu celu. W poniższym tekście postaramy się z pomocą fachowców wskazać Wam najważniejsze aspekty pozycjonowania w 2021 roku.

Zobacz, jak wygląda content w dobie aktualizacji EAT i BERT

Ostatnimi czasy ze względu na nowe update’y algorytmów Google pozycjonowanie stron stało się procesem jeszcze trudniejszym do wykonania dla zwyczajnego użytkownika sieci. Według firmy afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ Laicy mogą do przeszłości zaliczyć czasy, kiedy wszystko, co musieliśmy zrobić, aby wypozycjonować stronę zwierało się w sztucznym nasycaniu tekstów wcześniej ustalonymi słowami kluczowymi.

Dziś wyszukiwarka potrafi skutecznie rozpoznawać niuanse językowe do tego stopnia, że każdy nieskładny tekst noszący znamiona nieautentyczności zostaje źle oceniony przez roboty indeksujące. Właśnie dlatego zgodnie z myślą przewodnią stojącą za algorytmem BERT możemy zapomnieć o publikowaniu treści o słabej jakości.

Kolejna aktualizacja istotna w ostatnich czasach to EAT, czyli mechanizm oceniający poszczególne serwisy pod względem ich ekspertyzy, autorytetu oraz wiarygodności. Jest to krok wymierzony przede wszystkim w witryny promujące fake newsy, jednak ma także wielkie przełożenie na to, jak profesjonaliści z agencji podchodzą do kwestii przekazywania wiedzy poprzez tworzone treści. Oczywiście możesz samodzielnie spróbować publikować angażujące czytelników artykuły sponsorowane lub wpisy blogowe, jeśli tylko masz odpowiednią ilość czasu, pamiętaj jednak, że

„Twoja konkurencja najprawdopodobniej już od wielu miesięcy, a może nawet lat stawia na intensywne i regularne działania content marketingowe, którymi w agencjach interaktywnych zajmują się całe teamy profesjonalnych copywriterów. Warto więc zaoszczędzić swój cenny czas i zdać się na pomoc fachowców.”

Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Bądź Mobile First i podbij serca użytkowników urządzeń przenośnych

Na przełomie lat 2020/2021 smartfony i tablety stanowiły aż przeszło 50% wszystkich urządzeń korzystających z wyszukiwarki internetowej Google. Nie dziwi więc fakt, że gigant z Moutain View zaczął uznawać za priorytet sprawdzanie stopnia dostosowania stron do ekranów o mniejszych rozdzielczościach. Dziś za brak wersji mobilnej strony niezwłocznie tracimy pozycję na czele wyników SERP. Właśnie z tego powodu web deweloperzy często najpierw zajmują się tworzeniem wersji mobilnej strony,  by dopiero w dalszej kolejności zająć się jej odsłonami desktopowymi.

Oczywiście w cenie są też projekty responsywne, to jest automatycznie dopasowujące się do rodzaju urządzenia. W wypadku przygotowywania strony pod elektronikę przenośną raczej odradzamy zabieranie się za modernizację WWW na własną rękę, profesjonaliści z agencji sieciowej najlepiej poradzą sobie z tym nie zawsze łatwym zadaniem.

(mat. partnera)