Przed własną publicznością ...

Dzisiaj, czyli w piątkowy wieczór o godz. 18.00 chojnickie "Czerwone Diabły" gościć będą drużynę GKS Futsal Tychy. W pierwszym spotkaniu rozegranym na wyjeździe pokonaliśmy rywali 7:4

Zawodnicy Red Devils liczą na zwycięstwo w Chojnicach.   |  fot. (olo)

Gole zdobyli Jakub Mączkowski (3), Łukasz Sobański, Dominik Solecki, Łukasz Błaszczyk i Michał Wojciechowski. Było to nasze zwycięstwo na przełamanie słabej pierwszej rundy rozgrywek. Tyszanie obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli (9 pkt, bramki 56:87), ale to zupełnie inna drużyna niż na początku rozgrywek. Teraz wygrali dwa spotkania z rzędu i mają jeszcze nadzieję na utrzymanie w lidze, więc będą „walczyć o życie”.

W przerwie między rundami bramkarz Rafał Krzyśka został szkoleniowcem drużyny, a zespół odzyskał swój waleczny charakter, z którego był wcześniej znany. Silnymi punktami zespołu są: bramkostrzelny Piotr Myszor i kadrowicz Michał Słonina. Z GKS-em rozegraliśmy do tej pory wiele spotkań, zawsze były zacięte i pełne emocji i należy się spodziewać podobnego meczu.

W Red Devils wszyscy zawodnicy są zdrowi i do dyspozycji trenera Olega Zozulya. Po ostatnim spotkaniu z Gattą, kiedy zawiodła przede wszystkim skuteczność, piłkarze są naładowani sportową złością i chcą się zrehabilitować przed chojnicką publicznością. W ubiegłorocznym sezonie do przerwy przegrywaliśmy z Tychami 1:4, ale wspaniały zryw w drugiej połowie pozwolił na wygranie spotkania 5:4 po golu Vadyma Ivanova w ostatnich sekundach meczu.