Przeciął przewody hamulcowe i układu kierowniczego swojemu pracodawcy

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach na początku zeszłego tygodnia przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu. Pokrzywdzony poinformował mundurowych, że w krótkim czasie dwukrotnie ktoś uszkodził mu przewody hamulcowe.

5 lat pozbawienia wolności grozi sprawcy, który uszkodził przewody hamulcowe oraz wspomagania układu kierowniczego, a także odkręcił szpilki od koła pojazdu swojego pracodawcy.   |  fot. KPP

Oraz przewody wspomagania kierowniczego, a także odkręcił trzy szpilki mocujące koło pojazdu. Straty powstałe w osobowym aucie zostały wycenione na ponad 1300 złotych. Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, przez kilka dni sprawdzali wszystkie przyjęte wersje zdarzenia i badali kolejne wątki. Praca policjantów szybko pozwoliła wytypować podejrzewanego o te przestępstwa, a  przypuszczenia mundurowych się potwierdziły.

Zatrzymano współpracownika zgłaszającego. Okazało się, że mężczyzna był niezadowolony z otrzymywanych pieniędzy za pracę. W toku prowadzonych czynności policjanci  zbierając materiał dowodowy, podczas przeszukania, w domu zatrzymanego zabezpieczyli narzędzia, którymi najprawdopodobniej przecinał przewody oraz szpilki, które odkręcił z tylnego koła pojazdu 60 - letniego mieszkańca gminy Brusy. Zabezpieczone przedmioty będą stanowiły dowód w prowadzonej sprawie.

Podejrzany przyznał się do przedstawionego zarzutu i wyjaśnił, że jego zachowanie było spowodowane chęcią zemsty. Prokurator zastosował wobec 34 - letniego mieszkańca gminy Brusy środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenie mienia grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

KPP

Zapisz

 1. 9 lipca 2019  16:46   A wiesz dlaczego? (1)   Alojzy

  Bo Polacy mają mentalność niewolnika i lubią być dymani, na scenie politycznej świata czy w pracy, nigdzie nie potrafią walczyć o swoje bo się nie szanują i są tchórzami w zdecydowanej większości. Wolą skulić ogon i zapierniczac... aż padną, ważne że po pracy jest piwko i wszystko gra. Minusujcie ale 20 lat mieszkałem w różnych częściach Europy, ostatnie 10 z powrotem w Polsce i widziałem/doświadczyłem wiele, smutno mi że ten naród taki jest.

  11
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 lipca 2019  18:49   Tak Alojzy   Belfer

   masz rację, nie zaprzeczę. Ale do szkoły chyba miałeś pod górkę?

   4
   4
 2. 9 lipca 2019  09:30   Nie popieram takiego postępowania (1)   Bruszanin

  gdyż właściciel pojazdu lub ktoś z rodziny mógł zginąć lub zostać kaleką. Natomiast co do zarobków w Polsce, to jest skandal. Ceny rosną z dnia na dzień, nie wiadomo jak przeżyć za wypłatę, ale większości Polaków zamyka się usta i oczy czymś co nazwano 500 , co rzeczywiście ma już wartość 215 zł. Byle tylko lud uwierzył w brednie wygadywane przez Srebrnego Dewelopera z Żoliborza uważającego się za jakiegoś zbawiciela Polski i Polaków, byle tylko lud uwierzył Krzywoustemu Mateuszowi a będzie OK

  20
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 lipca 2019  22:24   Do Bruszanin   Marek

   Nie ma obowiązku ani przymusu występowania z wnioskiem o 500 czy wg uważania 215 zł. Ciekawe zjawisko obserwuje się w naszym kraju: narzekacze pobierają 500 i jednocześnie narzekają że pobierają....Jeszcze się taki nie narodził co wszystkim by dogodził... Pozdrawiam i życzę więcej optymizmu

   2
   7