Promocja i warsztaty w muzeum

Muzeum Historyczno - Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum serdecznie zapraszają na promocję publikacji pt. Brązy ukryte w ziemi ... Łużycki skarb z Charzyków.

Na promocję publikacji i warsztaty plastyczne zaprasza chojnickie muzeum.

Odbędzie się w czwartek 7 grudnia o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej w Charzykowach (ul. Szkolna 1), w sali nr 2. Publikacja jest zwieńczeniem trzyletniego projektu naukowo - badawczego, w ramach którego 32 - elementowy brązowy depozyt z Charzyków został zakonserwowany i poddany specjalistycznym badaniom metalograficznym, dendrologicznym, palinologicznym w Instytucie Archeologii UMK w Toruniu, a następnie opracowany i wyeksponowany w chojnickim muzeum na wystawie pt. Skarby ukryte w ziemi. Łużycki depozyt z Charzyków w świetle kolekcji brązów pomorskich.

 Przypominamy, że skarb przedmiotów brązowych został odkryty w listopadzie 2014 roku w Charzykowach i przyniesiony do chojnickiego muzeum przez jego znalazcę - Michała Marciniaka. W maju 2015 roku na mocy decyzji Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku depozyt oficjalnie przekazano do zbiorów archeologicznych Muzeum Historyczno - Etnograficznego im. J. Rydzkowskiego w Chojnicach.

Hanna Rząska


Zapisz