Problemy handlujących przy Angowickiej

Radny Patryk Tobolski pyta w imieniu handlujących przy ul. Angowickiej, dlaczego urząd miejski nie poinformował należycie o utrudnieniach związanych z modernizacją, nikt nie skonsultował przeniesienia z zainteresowanymi.

To drugi etap przebudowy targowiska. Pierwszy ukończono w 2013 roku.   |  fot. D. Wałdoch

A także dlaczego nie zabezpieczono nowych miejsc pod handel. Ruszyła modernizacja targowiska przy ul. Angowickiej. To drugi etap prac na tym targowisku. Jednak handlujący – zdaniem radnego Patryka Tobolskiego – mają pretensje o kilka spraw, które ich zdaniem zostały przez urzędników zaniedbane. Zdaniem wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego administrator targowiska o wszystkim wiedział, a ze strony handlujących nie było zainteresowania spotkaniem i omówieniem spraw.

- W związku z licznymi telefonami od osób zajmujących się handlem na rynku przy ul. Angowickiej zwracam się z pytaniami: dlaczego osoby zajmujące się handlem przy ul. Angowickiej nie zostały należycie poinformowane o ewentualnych utrudnieniach związanych ze zbliżającą się modernizacją targowiska. Informacja ta została przekazana handlującym w ostatni dzień targowy przed wprowadzonymi zmianami miejsc udostępnionych do handlu, uniemożliwiła powiadomienie swoich stałych klientów o zmianach, co mogło wpłynąć na wysokość dochodu tych osób – pyta w interpelacji radny Tobolski.

- Dlaczego ewentualne przeniesienie miejsc targowych nie zostało skonsultowane ze sprzedającymi, jak miało to miejsc na spotkaniu kilka miesięcy temu z osobami zajmującymi się handlem przy ul. Młodzieżowej. Jakie są podstawy tak odmiennego traktowania przez władze miasta osób utrzymujących się z handlu w naszym mieście?  Radny pyta również, dlaczego nie zabezpieczono odpowiednio nowych miejsc na potrzeby handlu. Nowe miejsca zostały bowiem w dzień targowy zastawione przez samochody osobowe, co uniemożliwiło sprzedaż.

Jak wyjaśnia wiceburmistrz Adam Kopczyński, przekazanie terenu pod modernizację targowiska nastąpiło 24 czerwca i ustalono, że handel zostanie przeniesiony na miejsce zamienne od 28 czerwca. - Administrator targowiska brał udział w przekazaniu placu targowego, a wcześniej został powiadomiony o zamknięciu terenu starego targowiska i konieczności wydzielenia miejsc zamiennych. Ze względu na krótki czas zmiany lokalizacji przekazano, aby powiadomić wszystkich zainteresowanych i ulokować na terenie zmiennym. Wskazano, aby osoby zainteresowane skontaktowały się z urzędem w celu wyjaśnienia wątpliwości i wskazano o chęci spotkania z handlującymi do 22 czerwca. Przy braku zainteresowani i przy obłożeniu innymi ważnymi sprawami nie doszło do spotkania – mówi Adam Kopczyński.

Jak dodaje wiceburmistrz, targowisko przy Angowickiej ma innych nieco charakter od tego przy Młodzieżowej. - Zdecydowanie większy jest udział sprzedawców płodów rolnych, którzy potrzebują większy teren do wystawienia swoich towarów. Stoiska indywidualnie rozkładane są według potrzeby dnia bieżącego. Jako teren zamienny przewidziano teren targowiska obok toalety i sklepu ogrodniczego, teren wolny pod nową wiatą oraz teren jednego z parkingów. Przepraszam za zaistniałe utrudnienia i liczę na poprawę warunków prowadzenia handlu i zadowolenie z prowadzonej obecnie inwestycji – dodaje wiceburmistrz.

Modernizacja ma potrwać do połowy stycznia.

(olo)

Zapisz

 1. 18 lipca 2019  06:39   To powinien być typowy ...   gonzo

  To powinien być typowy warzywniak a z lumpami i szmatami do lumpexu !

  5
  5
  Odpowiedz
 2. 17 lipca 2019  20:36   Droga Violu nie podoba Ci ...   Mm

  Droga Violu nie podoba Ci się towar na targowisku to nie kupuj nikt Ci go na siłę nie wciska idz do lumpa i nos po...

  4
  5
  Odpowiedz
 3. 16 lipca 2019  17:38   O tym, że będzie ...   Viola

  O tym, że będzie modernizacja na targowisku to wiedziały nawet gołębie na chojnickim Starym Rynku ! A ci się budzą z pretensjami, że ich nikt nie poinformował ! Jak się nie interesujecie swoim miejscem pracy to robote zmieńcie a nie wciskajcie ludziom chłamu ! Komu potrzebne te lumpeksy z chińskim szajsem ?! (nie obrażając lumpeksów bo tam bardziej markowe ciuchy mają niż handlarze na targowisku :-)))

  13
  7
  Odpowiedz
 4. 15 lipca 2019  22:33   Niech mi ktoś powie że ...   Angowicka

  Niech mi ktoś powie że chodzi na rynek kupować szmaty ludzie zróbcie z tego warzywniak bo tego nam trzeba !

  23
  9
  Odpowiedz
 5. 15 lipca 2019  16:53   Mami synek   Iks igrek zet

  Dokładnie. Mamusia synkowi kazała zainterweniować...

  22
  6
  Odpowiedz
 6. 15 lipca 2019  16:18   Mamusia sie synkowi ...   anonim

  Mamusia sie synkowi poskarżyła!!!!!!!!!!!!!!!!!

  21
  7
  Odpowiedz
 7. 15 lipca 2019  15:38   Jest   anonim

  Przepraszam nie doszło do spotkania. Klasyka tak to jest kontaktach z UM. Pamietacie sprawe z inwestycja kolo Gazowni i Wodociągów. Kolejna inwestycja która bije w mieszkańców brawooooo

  18
  21
  Odpowiedz