Problem z kioskiem przy Dworcowej (aktualizacja)

Miasto buduje przy ul. Dworcowej – w miejscu byłego ogródka jordanowskiego – świetlicę socjoterapeutyczną. Teren został już przygotowany do inwestycji, ale pojawił się problem.

Właściciel nie chce zabrać ani rozebrać tego drewnianego kiosku, mimo że nie prowadzi w nim żadnego handlu.   |  fot. (olo)

Dzierżawca drewnianego kiosku nie chce go zlikwidować i nie odbiera korespondencji. - Apeluję do tego pana, który nie odbiera pism, aby się z nami skontaktował, bo hamuje całą inwestycję – mówi burmistrz Arseniusz Finster, który deklaruje, że jeśli dzierżawca, któremu już dawno wypowiedziano umowę, ma problemy z wywiezieniem nieczynnego kiosku, to ratusz mu w tym pomoże. - Upieranie się nie ma żadnego sensu. W tym miejscu od kilku lat nie ma już żadnej działalności – dodaje burmistrz.

Aktualizacja: Po artykule właściciel zgłosił się do urzędu miasta i ustalono warunki współpracy. Obiekt zostanie rozebrany przez firmę pracującą na placu budowy i odwieziony na miejsce wskazane przez właściciela.

Tekst i fot. (olo)


Zapisz

 1. 20 marca 2019  08:43   Dokładnie tam był plac ...   Mama

  Dokładnie tam był plac zabaw.. Brak słów wszystko zabierzcie dzieciom..

  5
  2
  Odpowiedz
 2. 14 marca 2019  11:48   Zła   Niezadowolona

  Nasz plac zabaw!! Co to ma być!!! Zawsze gdy tamtędy przechodziłam wracał wspomnienia z dzieciństwa, teraz zostanie żal i smutek bo ktoś postawi tam jakaś budę!!! Wszystkie place zlikwidujcie, to już całkiem dzieci utkna przed tv, komputerem i z nosem w telefonie. W tych Chojnicach coraz gorzej jest!

  11
  6
  Odpowiedz