Prezent od arbitra. Remis na hali w Chojnicach

W 11 kolejce Futsal Ekstraklasy, Red Devils w Chojnicach podejmował w niedzielny wieczór Red Dragons Pniewy. Przyjezdni zgromadzili o cztery "oczka" więcej od przeciwnika, co zapowiadało emocjonujące spotkanie.

Podziałem punktów zakończył się mecz pomiędzy Red Devils Chojnice a Red Dragons Pniewy.   |  fot. Ł.C.

Red Devils - Red Dragons Pniewy 2:2 (1:1)

Red Devils: Pavlo Puchka, Sebastian Kartuszyński, Janis Pastars, Vitaly Kolesnik, Guladi Kokoladze, Patryk Laskowski, Luis Fernando Teixeira Filho, Oleh Nehela, Vladislav Piestoskyi, Karol Szopiński, Pavlo Skubchenko, (Piotr Kręcki).

Bramki: 16. Laskowski, 32. Laskowski – 14. Kostecki (10 m rzut karny), 39. Kostecki

Kartki: 14. Skubczenko (CHO) – 27. Wachoński (PNI)

Na 48 sekund przed końcem meczu Red Devils Chojnice z Red Dragons Pniewy Mateusz Kostecki wyrwał chojniczanom trzy punkty. Emocjonujący pojedynek „Diabłów” z wyżej notowanymi w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy „Smokami” zakończył się podziałem punktów. Historia spotkań Red Devils z Red Dragons jest bogata. Oba kluby wielokrotnie spotykały się w rozgrywkach ekstraklasy, a barw drużyny z Pniew bronią m.in. dobrze znani z występów w Chojnicach, Łukasz Błaszczyk i Mykita Storożuk.

Statystyka minimalnie przemawiała za drużyną gości, pozycja w tabeli również. Tym razem chojniczanie jednak ostrzyli sobie zęby na wygraną i mieli ku temu przesłanki. Podopieczni Jacka Burglina wystąpili w najmocniejszym zestawieniu i w pierwszych minutach potwierdzali że mogą ten mecz wygrać. Dwa razy przed szansą na zdobycie gola stawał Patryk Laskowski, blisko piątego trafienia w ekstraklasie był Janis Pastars, który nie sięgnął jednak piłki po dograniu Guladiego Kokoladze. Goście zaczęli odgryzać się po upływie 10 minut, ale nei byli w stanie pokonać Pavlo Puchki.

W 14 minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Pavlo Skubczenko w pozornie niegroźnej sytuacji sfaulował zawodnika gości, za co ujrzał zasłużoną żółtą kartkę. Zaskoczeniem jednak było to, że sędzia wskazał na szósty metr. Zaskoczeniem, bo faul miał miejsce daleko poza polem karnym, lecz Adrian Skrzypek zdecydował się przewrócić dopiero, gdy wbiegł w pole karne. Sędziowski prezent, w postci rzutu karnego pewnie wykorzystał Mateusz Kostecki. Odpowiedź chojniczan nadeszła szybko. Po rzucie wolnym wyrównał Patryk Laskowski, dla którego był to 151 występ w barwach Red Devils.

Druga połowa rozpoczęła się od przewagi gospodarzy. Szanse mieli Karol Szopiński, Oleh Nehela, Guladi Kokoladze, ale do bramki w końcu trafił sprytnym strzałem Patryk Laskowski. Goście próbowali odrobić straty, ale to miejscowi w kontrach kreowali lepsze sytuacje bramkowe. W 34 minucie przyjezdni powinni grać w osłabieniu – będącego w znakomitej sytuacji Oleha Nehelę faulował zawodnik gości. Zgodnie z przepisami, faul z tyłu na nogi zawodnika, w dodatku wychodzącego sam na sam z bramkarzem, jest obowiązkowo karany czerwoną kartką. Arbitrzy okazali się jednak łaskawi, pokazując Adrianowi Wachońskiemu tylko żółtą kartę i obie drużyny grały nadal w pełnych składach.

W końcówce przyjezdni wycofali bramkarza i ta taktyka uratowała im punkt. Strzał Mykity Storożuka obronił Pavlo Puchka, dobitkę Germana próbował ofiarnie zablokować Nehela, ale ostatecznie piłka trafiła do stojącego w przy słupku Kosteckiego, który wpakował ją do siatki.

Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=zuhZ3NUCXlM

(red.) T. Mrozek  Tabela flashscore.pl