Prawko w Chojnicach: pierwsze koty za płoty

Dzisiaj o godz. 9:05 odbyły się w Chojnicach pierwsze trzy egzaminy na prawdo jazdy kategorii B. - Uprawnienia na samochód uzyskały dwie osoby. Jedna pani się niestety bardzo mocno zestresowała i nie przeszła etapu placu manewrowego - mówi A. Ślusarczyk.

Chojnicka filia PORD w Gdańsku mieści się przy ulicy Gdańskiej, na terenie dawnej giełdy samochodowej.   |  fot. A. Zajkowska

Od wczoraj (8.09.), w chojnickim oddziale Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego sprawnie działa cały system informatyczny. W praktyce oznacza to, że osoby chcący zdobyć uprawnienia do prowadzenia samochodu osobowego, mogą się zapisywać i zdawać część teoretyczną bez żadnych przeszkód. - Wczoraj uruchomiliśmy zapisy i system info-car. Oznacza to, że na egzaminy można się zapisywać stacjonarnie, przy ulicy Gdańskiej, mailowo oraz on-line, właśnie poprzez system info-car - potwierdza Angelika Ślusarczyk z PORD w Gdańsku.

Z wymienionych wariantów skorzystały już pierwsze osoby. Dzisiaj dokładnie o godz. 9:05 odbyły się pierwsze egzaminy praktyczne na kategorię B. Dwie z tych osób, zakończyły go z wynikiem pozytywnym. Jedna niestety nie zdała, podczas wykonywania manewrów na placu, dwa razy najechała na linie. - Kobieta się bardzo mocno zestresowała. Wiem, że to był jej pierwszy egzamin. Była też pierwszą osobą, która do nas przyszła świeżo po odbytym kursie na prawo jazdy. Pozostałe dwie osoby miały już doświadczenia egzaminacyjne - zdradza pracownik PORD-u.

Dzisiaj w okolicach południa dwie osoby zdawały też egzamin teoretyczny. Jak im poszło, tego Angelika Ślusarczyk już niestety nie wie. Wie natomiast, że jutro o uprawnienia kierowcy powalczą kolejne osoby. Ośrodek egzaminowania w Chojnicach, pracuje od poniedziałku do piątku. Egzaminy odbywają od godz. 6.00 do godz. 14.00. Biuro obsługi klienta czynne jest od godz. 7.00 do godz. 15.00. Natomiast po egzaminach, czyli po 14.00, jeszcze przez trzy godziny, możliwe są jazdy próbne na placu manewrowym.

W Chojnicach odbywać się będzie maksymalnie osiem egzaminów praktycznych dziennie w każdym z trzech pojazdów marki Kia Rio. Stanowisk komputerowych, na których zdaje się część teoretyczną, jest w ośrodku osiem. Ze względów epidemiologicznych, jednocześnie egzamin mogą zdawać cztery osoby.

Anna Zajkowska