Pracowity weekend tenisistów Ósemki

W sobotę i niedzielę tenisiści stołowi UKS Ósemka startowali w kilku turniejach – w Skorzewie, Żarnowcu oraz Węgierskiej Górce. W Skorzewie odbył się turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Kościerzyna.

Zawodnicy UKS Ósemka New House/BB Auto wzięli w weekend udział w kilku turniejach.   |  fot. nad.

Z zawodników UKS Ósemka New House/BB Auto pierwsze miejsca zajęli Albert Raith (do 18 lat), Piotr Mojka (do 35 lat) oraz Michał Brieger (powyżej 35 lat). W kategorii do 18 lat drugi był Wojciech Glaner, a do 35 lat na drugim stopniu podium stanął Maksymilian Żychliński.

Nie zabrakło zawodników z Chojnic w turnieju o puchar Prezesa G.EN.GAZ ENERGIA w Żarowcu. Wygrał Michał Brieger, trzeci był Maksymilian Żychliński, czwarty Piotr Mojka, piąty Maksymilian Żychliński, a na pozycji 9-12 uplasował się Albert Raith.

W ostatni weekend w Węgierskiej Górce odbył się czwarty turniej Grand Prix Weteranów. Wśród 206 zawodników z całej Polski nie zabrakło też Iwony Gadomskiej z UKS Ósemka New House/BB Auto. W kategorii „kobieta 40+”, w której rywalizowało 16 zawodniczek, Iwona Gadomska uplasowała się na pozycji 7-8. Inny chojniczanin Sławomir Januszewski w kategorii „mężczyzna 40+” (40 zawodników) zajął 25 miejsce.