Prace ruszą, choć nikt nie zginął …

Starosta Stanisław Skaja bagatelizuje ostatnie zdarzenia drogowe na skrzyżowaniu Żeromskiego i Reymonta przy przedszkolu. – Nie przesadzajmy, nikt przecież nie zginął – odpowiada starosta. Na szczęście prace w tym miejscu ruszą.

W tym miejscu dochodzi do niebezpiecznych momentów, niektóre kończą się takimi wypadkami lub kolizjami. Na szczęście prace ruszą.   |  fot. (olo)

Skrzyżowanie Żeromskiego - Reymonta jest bardzo niebezpieczne. Przyznają to wszyscy, którzy wyjeżdżali chociaż raz z tego skrzyżowania – z ulicy Reymonta w lewo lub prawo. Słaba widoczność powoduje, że często dochodzi tam do niebezpiecznych momentów, a w ostatnich latach było też kilka wypadków lub kolizji.

Trzeba też pamiętać, że przy tym skrzyżowaniu znajduje się przedszkole, a nie ma nawet bezpiecznego przejścia dla pieszych. Po jednym z ostatnich wypadków samochód wpadł na ogrodzenie przedszkola i je uszkodził, a gdyby nie nowy murek, to kto wie, czy nie wjechałby po zderzeniu na teren przedszkola. Kierowcy i mieszkańcy sąsiednich domów apelują do władz o zajęcie się sprawą, również pisma podpisane przez rodziców przekazuje przedszkole.

Zapytany dziś o pomysły na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu starosta Stanisław Skaja odpowiedział, żeby… nie przesadzać, bo ze statystyk nie wynika, że jest niebezpiecznie, gdyż wypadków jest mało i nie było ofiar śmiertelnych. Jednak po naciskach z różnych stron na szczęście w starostwie doszli do wniosku, że prace nad poprawą bezpieczeństwa w tym miejscu ruszą. Plany są, by stało się to w przyszłym roku.

 – Jeśli możemy poprawić bezpieczeństwo, to tak zrobimy, żeby było OK. Tylko to jest też związane z różnymi problemami. Prawdopodobnie skrzyżowanie zostanie przebudowane, może dla spowolnienia ruchu zostanie wyniesione. Mamy zamiar wykupić grunt od właściciela narożnego budynku, bo to jedyna możliwość dla poprawy bezpieczeństwa. Na początku zanim do tego dojdzie zamontujemy progi spowalniające w okolicach przedszkola, bo żadne lustra nie mają sensu – mówi starosta Stanisław Skaja.

Oto tegoroczne zdarzenia w tym miejscu: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Po-pol-roku-kolejny-wypadek-pod-przedszkolem/19735

http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Krok-od-tragedii.-Samochod-wbil-sie-w-plot-przedszkola/18576

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 4 grudnia 2017  12:53   sTAROSTA   anonim

  Nie mogę już na tego pana patrzeć a co dopiero słuchać. Nie potrafi czytać przemówień, ba nawet się do nich nie przygotuje, nie wie co się dzieje , co powie to porażka........................ I siedzi to na urzędzie

  0
  2
  Odpowiedz
 2. 1 grudnia 2017  19:23   Kilkadziesiąt mandatów za łamanie przepisów i ....   GCH

  kierowcy na tym skrzyżowaniu szybko nauczyli by się przestrzegać przepisów drogowych i dostosowali by prędkość i sposób jazdy do warunków drogowych (z obawy przed otrzymaniem mandatu za łamanie przepisów i za lekceważenie bezpieczeństwa innych użytkowników tych dróg)!

  2
  1
  Odpowiedz
 3. 1 grudnia 2017  08:26   Nie do wiary, że coś takiego można powiedzieć.   mic

  To chyba przykład z Człuchowskiej. Musiał tam zginąć człowiek na pasach, aby cokolwiek zostało zrobione. Przykro się czyta takie wypowiedzi.

  9
  2
  Odpowiedz
 4. 30 listopada 2017  22:12   311 już dziękujemy to wstyd, że ktoś takich reprezentuje powiat   anonim

  buractwo i tyle

  11
  2
  Odpowiedz
 5. 30 listopada 2017  21:26   Panie STAROSTO to musi ktoś ...   Ewa

  Panie STAROSTO to musi ktoś zginąć, żeby statystyki zachęciły do działania. Tam jest niebezpieczne i jeśli można coś zrobić to chyba lepiej zapobiegać niż leczyć prawda!!!

  17
  2
  Odpowiedz
 6. 30 listopada 2017  17:58   skaja to potencjalny bandyta ...   eg

  skaja to potencjalny bandyta i zabójca, gdyz nie chce mu sie myslec , i działac dla dobraspołeczenstwa, no ale skoro wybrało go 300 osób, to ma leń wylane na bezpieczenstwo.Taki to z niego starosta.

  13
  4
  Odpowiedz
 7. 30 listopada 2017  17:01   Lustro to na początek podstawa   Bolo

  Bo poprawi widoczność

  13
  2
  Odpowiedz
 8. 30 listopada 2017  16:54   Panie Starosto z wielkim ...   chpojniczanin

  Panie Starosto z wielkim szacunkiem ,było by lepiej aby Pan zamilczał. Tam są jasne sygnały że coś trzeba zmienić i to szybko aby w tym miejscu ktoś nie zginął.Może właśnie skrzyżowanie równorzędne z wymalowanymi pasami przerywanymi dla tych co mają patrzeć w prawo.

  17
  2
  Odpowiedz
 9. 30 listopada 2017  14:35   prace   piotr

  tyle tez ze jest tam przedszkole i trzeba uwazac na dzieci i tez te ktore tamtendy chdza do szkoly sp.7 lub ludzi ktorzy tam przechodza

  19
  0
  Odpowiedz