Praca w Bydgoszczy się opłaca? Miejsca pracy i popularne zawody

Jesteś mieszkańcem Bydgoszczy i szukasz nowego zatrudnienia? A może myślisz o przeprowadzce i nie wiesz, czy praca w Bydgoszczy się opłaca? Sprawdź, jakie zawody są tu najbardziej poszukiwane i dowiedz się, ile można zarobić w tym mieście.

Jeśli chcemy dobrze zarabiać warto śledzić zmiany na rynku pracy oraz czytać prognozy! Nie zawsze opłaca się przez cały czas pracować w jednej branży.   |  fot. nad.

Oferty pracy już na Ciebie czekają. Bydgoszcz leży w północnej Polsce i jest największym miastem w województwie kujawsko-pomorskim. Pod względem liczby ludności jest to ósme miasto w Polsce. Mieszka tam ok. 350 tysięcy mieszkańców. Ze względu na swoje położenie, miejscowość ta jest bardzo dużym ośrodkiem przemysłowo - handlowym.

Znajduje się tam wiele węzłów komunikacyjnych: drogowy, żeglugi śródlądowej oraz kolejowy. To świadczy o szeroko rozwiniętej infrastrukturze i logistyce. Czy warunki geograficzne wpływają na możliwości zatrudnienia? Dowiedz się, w jakich zawodach możliwa jest tam praca. Bydgoszcz to duże miasto oferujące całkiem spore możliwości.

Praca w Bydgoszczy - dla kogo?

Dobrze rozwinięty węzeł komunikacyjny w Bydgoszczy sprawia, że w mieście często poszukuje się kandydatów na stanowisko kierowcy, specjalisty ds. logistyki oraz osób do pracy fizycznej przy załadowaniu towarów. Usługi i przemysł to priorytet gospodarki bydgoskiej. Branża chemiczna i spożywcza jest tu dobrze rozwinięta, jednak największą wizytówką miasta jest produkcja pojazdów szynowych (tramwaje i kolej) oferowana przez firmę PESA Bydgoszcz.

Szukasz pracy w tym mieście? Odwiedź koniecznie dział praca Bydgoszcz na GoWork.pl i zobacz najnowsze oferty zatrudnienia!

Czy praca w Bydgoszczy jest opłacalna?

Dane GUS z końca 2019 roku pokazały, że zarówno przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto jak i liczba osób zatrudnionych w województwie kujawsko-pomorskim rośnie. Wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim wynosił ponad 8%. W 2020 roku statystyki mogą być gorsze, ze względu na fatalną sytuację gospodarczą w całym kraju oraz kryzys wywołany koronawirusem i zamrożeniem gospodarki.

Gdzie znaleźć pracę w Bydgoszczy? 

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz to duży zakład pracy, który zatrudnia w swojej spółce ponad 3,5 tysiąca osób. Przedsiębiorstwo zapewnia posady zarówno specjalistom, jak i pracownikom fizycznym. Osoby z wykształceniem technicznym, które będą śledzić oferty pracy tej firmy, mogą liczyć na zatrudnienie w zawodzie. Innym dużym zakładem pracy jest Bydgoski Park Przemysłowo- Technologiczny, należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To miejsce, gdzie swoją działalność gospodarczą lub inwestycyjną prowadzi ponad 120 firm.

Dane z 2018 roku wskazują, że pracę znalazło tam prawie 4 tysiące osób. Sektor zatrudnienia jest bardzo rozbudowany, na posadę w BPPT mogą liczyć osoby z wielu branż, a współpraca parku przemysłowego z uczelniami wyższymi daje szansę studentom na praktyki i stabilne zatrudnienie po studiach.

Na jakie zawody jest największe zapotrzebowanie w Bydgoszczy?

Kto może liczyć na pracę w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym? Prężny rozwój sektora IT to dobra wiadomość dla informatyków, analityków czy programistów, a tworzone tam strony internetowe potrzebują administratorów, testerów oraz osób do profesjonalnej obsługi klienta internetowego. W związku z dużą siecią biurową na zatrudnienie mogą liczyć osoby specjalizujące się w marketingu, księgowości oraz w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Kolejną gałęzią przemysłową w Bydgoszczy jest produkcja, która daje zatrudnienie wykwalifikowanym pracownikom fizycznym oraz inżynierom.

Elektrycy, dekarze, mechanicy i operatorzy maszyn, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w tym mieście. Kolejną popularną drogą zawodową, obieraną przez mieszkańców Bydgoszczy jest branża medyczna. Wykwalifikowani lekarze, pielęgniarki oraz fizjoterapeuci są tam na wagę złota. Ze względu na starzejące się społeczeństwo, brakuje także opiekunów medycznych oraz masażystów. Odpowiednie kursy i szkolenia w tym kierunku, mogą zapewnić pracę wielu osobom bezrobotnym. 

(mat. partnera)