Pozostaw po sobie ślad dla ludzi z przyszłości

Jeszcze tylko przez 14 dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach zbierane będą pamiątki do kapsuły czasu. Ta, 31 stycznia, umieszczona zostanie pod płytą Starego Rynku.

Anna Kobus prezentuje jeden z numerów wydawanego przez bibliotekę „Kwartalnika Chojnickiego”. Egzemplarz również trafi do kapsuły czasu.   |  fot. A. Zajkowska

W tym miesiącu obchodzimy 100 rocznicę powrotu Chojnic do macierzy. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie szereg imprez podkreślających ważność tej daty. Jednym z punktów obchodów będzie umieszczenie pod płytą Starego Rynku kapsuły czasu. W tej znajdować się mają pamiątki po chojniczanach żyjących teraz, w 2020 roku.

Do tej pory ślad dla ludzi z przyszłości pozostawiły po sobie głównie organizacje pozarządowe, lokalni twórcy, np. rękodzieła, i jeden uczeń ze szkoły podstawowej nr 8 w Chojnicach, który napisał list. Pamiątkę, jakąkolwiek, po sobie i swojej rodzinie czy po życiu w Chojnicach w obecnych czasach może jednak zostawić każdy, do czego namawia Anna Kobus.

- Zachęcamy do przynoszenia do nas drobnych pamiątek. Mamy bardzo ważny dla nas historycznie czas, który już się nie powtórzy. Warto zostawić po sobie ślad - mówi bibliotekarka z czytelni dla dorosłych we wszechnicy. To właśnie tam znajduje się kuferek na pamiątki. W piątek 31 stycznia o godz. 11.15 nastąpi uroczyste umieszczenie kapsuły pod płytą Starego Rynku. Pomysłodawcy przedsięwzięcia zakładają, że kolejne pokolenie chojniczan kapsułę czasu otworzy po 2120 roku.

Anna Zajkowska

Zapisz

  1. 11 stycznia 2020  18:48   Super   karolina

    Bardzo mi się ten pomysł podoba...

    6
    0
    Odpowiedz