Poza służbą zatrzymali pijanego kierującego

Wczoraj dwaj policjanci z chojnickiej drogówki będąc poza służbą zatrzymali pijanego kierowcę, który prawie uderzył w prywatny pojazd jednego z nich. Jak sie okazało 51-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego miał ponad 2 promile alkoholu.

Dzięki działaniom chojnickich policjantów udało się wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierującego, a być może uniknąć kolejnej tragedii na drodze.   |  fot. KPP

Mundurowi nie pozostają obojętni na takiego typu zachowania nawet będąc poza służbą. Taką postawą i profesjonalizmem w działaniu wykazał się starszy sierżant Jarosław Brzeziński na co dzień pełniący służbę w chojnickim ruchu drogowym. Wczoraj jadąc na popołudniową służbę, gdy skręcił z drogi krajowej DK 22 na tzw. „Starą Berlinkę” zauważył pędzącego golfa jadącego z naprzeciwka, którego kierujący na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu bezpośrednio przed pojazdem funkcjonariusza, po czym zjechał ze skarpy na pobliskie pole.

Policjant natychmiast zatrzymał auto w bezpiecznym miejscu i ruszył za nim w pościg pieszo. Widząc to kierowca golfa zaczął uciekać samochodem w kierunku lasu. St. sierż. Jarosław Brzeziński wiedząc, że jego kolega będzie wracał ze służby poinformował go sytuacji i wskazał pojazd, którym poruszał się nieodpowiedzialny kierowca. Sierż. sztab. Marcin Ossowski w tym momencie zauważył uszkodzonego golfa na poboczu. Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy, 51- letni kierowca został ujęty.

Wezwany na miejsce patrol przebadał mieszkańca powiatu starogardzkiego na zawartość alkoholu, wydmuchał on ponad 2 promile. Mundurowi zatrzymali jemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny w związku z uszkodzeniami pokolizyjnymi. Za przestępstwo, którego się dopuścił, odpowie w najbliższym czasie przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień nawet na 15 lat.

KPP