Powstaje Spółdzielnia Socjalna Tur

To wspólne dziecko miasta i gminy Chojnice. Pięcioro pracowników ma zajmować się sprzątaniem czy drobnymi naprawami. Na każde stanowisko pracy samorządy dostały po 20 tys. zł.

Włodarze doszli do porozumienia w/s powołania Spółdzielni Socjalnej.   |  fot. arch.

Założycielami spółdzielni socjalnej o nazwie Tur są burmistrz oraz wójt, a więc samorządy miasta i gminy Chojnice. Liderem tego przedsięwzięcia będzie miejski ogrodnik Waldemar Spichalski. On i jego pracownicy przechodzą liczne szkolenia. Po ich zakończeniu dojdzie do podpisania stosownych umów i spółdzielnia będzie mogła ruszyć.

Na każde stanowisko pracy, na doposażenie, przyznana została kwota 20 tys. zł. Nowi pracownicy mają działać na rzecz miasta i gminy w branży komunalnej i zając się sprzątaniem, naprawami, porządkowaniem ścieżek rowerowych, a w przyszłości może odśnieżaniem miasta. Ma to zmniejszyć koszty tych usług, bo do tej pory samorządy korzystały z zewnętrznych firm.

(olo)

Zapisz

 1. 19 marca 2019  16:31   God job   TUR

  Jeeee ciekawe bede bacznie sprawdzał wynik tego extra interesu. Bo śmierdzi na odległość.

  11
  4
  Odpowiedz
 2. 19 marca 2019  14:29   Spoldzielnia Knur? ....sorki ...   anonim

  Spoldzielnia Knur? ....sorki żle przeczytałem a to TUR a nie knur

  8
  9
  Odpowiedz
 3. 19 marca 2019  11:53   Masz pracować a nie ...   anonim

  Masz pracować a nie dyskutować

  9
  11
  Odpowiedz
 4. 19 marca 2019  11:32   Zainteresowany   Zainteresowany

  Oby tylko w tej spółdzielni pracownicy byli traktowani po ludzku, a nie jak w spółdzielni socjalnej istniejącej na terenie Chojnic, już od paru lat.

  27
  2
  Odpowiedz