Powiat wnioskuje do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Rozbudowa Technikum nr 1 oraz modernizacja Spalarni Odpadów Medycznych – to właśnie na sfinansowanie tych zadań Powiat Chojnicki złożył wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Oba projekty opiewają na prawie 40 mln zł.

Powiat m.in. zamierza zmodernizować spalarnię odpadów medycznych chojnickiego szpitala.   |  fot. ilustracyjne

Przebudowa i rozbudowa Technikum nr 1 pozwoli na utworzenie Regionalnego Centrum Edukacji Technicznej i Zawodowej. Znajdą się tam m.in. sale audytoryjne, lekcyjne czy winda. Budynek zostanie wyposażony w urządzenia pozwalające prowadzić kształcenie na odległość, zapewniając możliwie szeroki dostęp do oferty edukacyjnej. Realizacja inwestycji przyczyni się do rozwoju nowoczesnego szkolnictwa zawodowego m.in. w zakresie robotyki, informatyki i technologii energetycznej czy odnawialnej. Sam obiekt także ma być zasilany energią z instalacji fotowoltaicznych. Wnioskowana kwota to 8 323 000,00 zł.

Z kolei nawet 30 mln zł może kosztować modernizacja Spalarni Odpadów Medycznych przy chojnickim szpitalu. Zakłada ona budowę nowej linii technologicznej o wydajności 10 t spalanych odpadów na dobę. – W województwie pomorskim funkcjonują obecnie trzy wyeksploatowane spalarnie odpadów. W Chojnicach, Tczewie i Gdańsku – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański.Ta ostatnia kończy swoją działalność w 2024 roku. Modernizacja naszej spalarni pozwoli zabezpieczać obsługę podmiotów z województwa pomorskiego. O wynikach dowiemy się najprawdopodobniej na początku listopada.

St. Powiatowe