Powiat się cieszy. Jest w pierwszej dziesiątce

Powiat Chojnicki zajął dziewiąte miejsce w kategorii powiatów do 120 tys. mieszkańców w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonym przez Związek Powiatu Polskich.

Nagrodę w imieniu powiatu chojnickiego odebrał starosta Stanisław Skaja.   |  fot. (nad.)

W tej kategorii sklasyfikowanych zostało 97 powiatów, które bezpłatnie i dobrowolnie uczestniczyły w rankingu. Wręczenie nagród odbyło się kilka dni temu podczas XXII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Kołobrzegu. Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w Polsce i prowadzony jest od 2003 roku.

 - Samorządy są oceniane przez ekspertów według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych – informują w chojnickim starostwie. - Także mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w powodzenie swojej gminy lub powiatu, zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatne ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy. Dzięki temu to nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale całe wspólnoty lokalne są rzeczywistymi uczestnikami tego rankingu.

(olo)

Zapisz

 1. 16 maja 2017  15:04   Nagroda (1)   Zmotoryzowana

  Dziewiąte miejsce chyba za nasze drogi. Starosta niech przejedzie się własnym samochodem do Konarzyn a następnie do Brus, na pewno będzie miał się z czego cieszyc

  5
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz