Poszukiwani do odbycia kary więzienia zostali zatrzymani w trakcie kontroli

Wśród wielu zadań, jakie każdego dnia realizują policjanci, jest także to związane z ujawnianiem osób, które usilnie próbują uniknąć zasądzonej im kary. Często bywa tak, że poszukiwani trafiają za kratki w najmniej spodziewanym momencie.

Jeszcze dzisiaj dwaj 34-latkowie zostaną przekonwojowani do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone wyroki karne.   |  fot. ilustracyjne

Tak też było w minioną niedzielę, gdzie policjanci drogówki podczas kontroli drogowych zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez sąd, który wystawił na te osoby nakazy doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary więzienia.

Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. W minioną niedzielę policjanci z chojnickiej drogówki podejmowali kontrolę wobec uczestników ruchu drogowego pod kątem weryfikacji stanu trzeźwości uczestników ruchu. Podczas jednej z kontroli zatrzymali 21-letnią kobietę, która jak się okazało nie posiadała w ogóle uprawnień do kierowania, a podróżujący z nią pasażer podczas legitymowania okazał się osobą poszukiwaną przez sąd w celu doprowadzenia do najbliższej jednostki penitencjarnej w celu odbycia kary więzienia w wymiarze 150 dni za popełnione wcześniej przestępstwo. Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Chojnic.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali chwile później na jednej z ulic w Chojnicach. W trakcie kontroli okazało się, że 34-latek nie posiada przy sobie prawa jazdy, a ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że kontrolowany mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia blisko 2 lat więzienia. Za brak dokumentu w trakcie kontroli policjanci pouczyli 34-latka, po czym funkcjonariusze przewieźli go do policyjnego aresztu.

KPP