Posłowie o wyborach i drogach

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłowie Prawa i Sprawiedliwości Aleksander Mrówczyński oraz jego gość Marcin Horała mówili o przymiarkach partii do przyszłorocznych wyborów samorządowych oraz o drogach w regionie.

Dzisiejsza konferencja dotyczyła spraw wyborczych i drogowych.   |  fot. (olo)

Obaj panowie odpowiadają za wybory w naszym województwie jeśli chodzi o struktury partii rządzącej, m.in. za przygotowanie postulatów czy wyłonienie kandydatów. Obaj są bowiem koordynatorami wojewódzkimi PiS. Poseł Aleksander Mrówczyński odpowiada za powiaty słupski, lęborski, bytowski, człuchowski i chojnicki, a poseł Marcin Horała za pozostałe w województwie pomorskim. Jednocześnie Horała jest też przewodniczącym wojewódzkiego zespołu samorządowego.

- To nie jest kampania wyborcza, bo nie znamy jeszcze ordynacji wyborczej, która ukaże się pewnie do końca stycznia – powiedział poseł Mrówczyński.  Obaj panowie przyznali, że PiS będzie chciało w przyszłorocznych wyborach wystawić kandydatów na wszystkie najważniejsze funkcje - w Chojnicach nie tylko na burmistrza, ale też na wójta. PiS obecnie zabiera się za przygotowywanie w regionach postulatów i priorytetów lokalnych.

Do czerwca mają odbyć się we wszystkich gminach otwarte spotkania z mieszkańcami, by posłuchać ich problemów. I mimo że nie była to kampania wyborcza, to nie zabrakło dziś odniesień do działań opozycji i różnic między PiS a PO. PiS nie zdradza jeszcze nazwisk kandydatów, obecnie trwają rozmowy i wewnętrzne prawybory. Decyzje mają zapaść na przełomie roku, bo do połowy grudnia wybierane będą władze lokalne w samym PiS.

- Nie zamykamy się na niższym szczeblu na lokalne porozumienia i drzwi są otwarte dla chętnych osób działających społecznie w różnych stowarzyszeniach, a które nie są członkami PiS – mówi Horała. Jak podkreśla, w PiS są otwarci też na osoby, które chcą być opozycją do obecnych władz w danym regionie, a do tej pory bały się wystąpić przeciwko rządzącym. – W małych społecznościach los osób, które są w lokalnej opozycji do burmistrza czy wójta jest marny, bo ich wszechwładza jest ogromna – mówił Horała. – My im zapewniamy parasol ochronny.

- Czas znanych nazwisk się kończy – zapowiada Mrówczyński. Aleksander Mrówczyński zdradził, że jednym z głównych postulatów w regionie chojnickim będzie poprawa infrastruktury drogowej i kolejowej. Jak powiedział w poprzednich latach peryferia województwa pomorskiego były zaniedbane na rzecz dużych metropolii. Poseł mówił o okolicznych drogach krajowych i wojewódzkich, ale mówiąc o infrastrukturze drogowej wspomniał też o wysłanej do burmistrza Chojnic swojej koncepcji poprowadzenia zachodniego obejścia Chojnic.

Obejście zachodnie musi powstać. Moja koncepcja zakłada jednak odsunięcie planowanej drogi od osiedla. Według planu obejście zaczynałoby się przed działkami Metalowiec, a kończyło w miejscu planowanego obecnie obejścia na ulicy Sępoleńskiej. Korzyści są takie, że oddalamy się od osiedla i budujemy na jutro, a nie na dziś. Nie wyobrażam sobie ruchu tirów za 15 czy 20 lat po proponowanej przez burmistrza i jego dyrektorów drodze przy osiedlu. Przedstawiłem burmistrzowi ilustrację graficzną mojej koncepcji – mówi Mrówczyński.

Poseł zastanawia się też czy w obejściu  proponowanym przez miasto planować luksusy takie jak na całej długości ścieżki pieszo-rowerowe czy nie lepiej poczekać lub zaoszczędzić i zbudować obejście oddalone od miasta. Odcinek posła jest co prawda dłuższy o 800 metrów, ale jak zauważa, można dzięki temu też zaoszczędzić na budowę dodatkowych metrów. – Odejdą  ekrany akustyczne czy ciągi pieszo-rowerowe – planuje poseł.

Więcej w materiale wideo.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 9 listopada 2017  21:35   PANIE MROWCZYNSKI A JAKAS WLASNA INICJATYWA A NIE SPIJANIE Z PRACY INNYCH?   Z

  Posel Mrowczynski nie ma inicjatywy wlasnej. Tylko uzywa inicjatyw i pracy innych. Kolej/dworzec i zachodni objazd to praca obecnych wlodarzy. Tak to bardzo latwo jest niby-dzialac, a wrecz jest to pasozytnictwo. Wstyd!

  9
  0
  Odpowiedz
 2. 8 listopada 2017  06:27   Oddajcie mi emeryturę, ...   anonim

  Oddajcie mi emeryturę, którą bezpodstawnie obniżyliście! Co ja winny, że służyłem w poprzednim ustroju. Jak żyć za 900 zł miesięcznie??? No jak? A głosowałem wcześniej na was i narzekałem na rządy POprzedniej ekipy.

  17
  2
  Odpowiedz
 3. 7 listopada 2017  20:30   ja   gch

  buduja sobie słodkie posadki za nasze podatki obsadzanie stanowisk ludzmi którzy nie maja pojęcia o niczym po prostu figurant niszczycie kraj sklocacie narod mój dziadek zawsze powtarzal ze POLAK madry chlop i wie kiedy powiedzieć basta

  21
  1
  Odpowiedz
 4. 7 listopada 2017  08:29   Ile tu jadu (2)   Prawy

  W Chojnicach lewacja trzyma się mocno. Postkomuniści zdejmijcie filcowe okulary i przejrzyjcie na oczy!

  8
  25
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 listopada 2017  09:32   Sam sobie zdejmij okulary   Lewy

   baranie jeden, tobie założyli oprócz okularów kaganiec żebyś za bardzo nie podskakiwał kiedy pozbędziesz się tych różowych okularów przez które widzisz PIS

   9
   0
  • 7 listopada 2017  10:32   Dzięki CHOJNICZANIE   max

   Masz rację-faszyści nie będą mieli u nas łatwo.

   15
   2
 5. 6 listopada 2017  22:25   Te pisiory narobiły sobie ...   anonim

  Te pisiory narobiły sobie kłopotów wszędzie, skłóceni już jesteśmy z Niemcami z Rosją z Ukrainą, Francją aż zostaniemy sami i znowu jesteśmy, silni zwarci i gotowi.

  38
  7
  Odpowiedz
 6. 6 listopada 2017  21:57   Olek Mruwczynski juz wkrotce trafi do wiezienia!   chojniczanin

  Olek Mrówczyński już wkrótce trafi do zacisznej więziennej celi za łamanie praw Konstytucji, których Olek przysięgał przestrzegać gdy składał przysięgę poselską. Wiezienie to odpowiednie miejsce dla takich zdrajców Polski jak Olek!

  41
  10
  Odpowiedz
 7. 6 listopada 2017  21:20   Panowie wstydu nie macie , ...   Mieszkaniec Chojnic

  Panowie wstydu nie macie , łamanie konstytucji i okłamywanie narodu jest waszym największym osiągnięciem. Po waszych rządach POLSKA długo będzie się podnosić z kolan.

  45
  8
  Odpowiedz
 8. 6 listopada 2017  20:54   cyt. "my im zapewnimy parasol ochronny"   von Kalkstein

  Czyli będzie według hasła "TKM" lub "Rodzina na swoim" czyli każdy zwolennik jedynie słusznej partii dostanie posadkę, tak jak żona niejakiego Godzilli, mam rację czy nie?

  41
  5
  Odpowiedz
 9. 6 listopada 2017  19:34   Ważne   dura lex

  Drogi są oczywiście ważne,ale nie mniej ważne są odpowiedzi na pytania : Jakie ci posłowie mają pomysły na przywrócenie w Polsce praworządności ? Czy ci przedstawiciele suwerena mogą mu zdradzić kiedy zostaną opublikowane wyroki Trybunału Konstytucyjnego ? Ile kart z podpisami in-blanco pozostawili w sejmie gdy opuszczali Warszawę ? Od odpowiedzi na min. te pytania powinny zaczynać się konferencje posłów pis-u.

  48
  7
  Odpowiedz
 10. 6 listopada 2017  19:00   Mrowczynski (1)   chojniczanin

  Nowy projektant drogowy - baran zostanie zawsze baranem.

  40
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz