Posiadał narkotyki, kierował pod ich wpływem ...

26-letni kierowca osobowego auta został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Czerska na terenie jednej z miejscowości w gminie Czersk. Już podczas kontroli policjanci stwierdzili, że zachowanie mężczyzny jest nieadekwatne do sytuacji.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie odpowie za swoje czyny przed sądem.   |  fot. ilustracyjne

Mężczyzna był bardzo nerwowy. Funkcjonariusze sprawdzili kontrolowaną osobę w systemach policyjnych, gdzie jak okazało się, że 26-latek nie powinien prowadzić auta, bo nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejno sprawdzili jego stan trzeźwości. Ten był bez uwag. Jednak policjanci przeprowadzili również badanie na zawartość środków narkotycznych, a tutaj wynik wskazał, że kierujący jest pod działaniem narkotyków.

W związku z tym została mu pobrana w szpitalu krew do badań. Chwilę później był już znany kolejny powód nerwowego zachowania kierowcy. Jak się okazało podczas dalszych czynności, mężczyzna nie tylko prowadził auto pod wpływem narkotyków, ale miał przy sobie środki narkotyczne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec gminy Czersk odpowie za posiadanie środków odurzających, prowadzenie pojazdu pod ich wpływem oraz bez wymaganych uprawnień. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności, jednak policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i sprawdzają od kogo 26-latek zakupił narkotyki.

KPP