Porażką pożegnali pierwszą ligę

PGE Stal Mielec spotkała się w sobotnie popołudnie z Chojniczanką w meczu ostatniej w tym sezonie kolejki Fortuna 1 Ligi. Dla obu drużyn było to pożegnanie z zapleczem Ekstraklasy.

Niespodzianki nie było. Chojniczanka doznała kolejnej porażki. Tym razem zdominował ją lider z Mielca.   |  fot. screen TV

Zespoły opuszczają jednak tę klasę rozgrywkową w skrajnie różnych nastrojach. Mielczanie wywalczyli bowiem awans, ich rywale nie zdołali się utrzymać. Chojniczanka spadła z Fortuna 1 Ligi po siedmiu sezonach.

STAL - CHOJNICZANKA 4:1 (0:1)

Chojniczanka: Janukiewicz - Mudra, Bartosiak, Wiktorski (67 Kasperowicz), Wachowiak - Ziętarski, Paprzycki - Kuzimski, Mikołajczak, Papikian (63 Sacharuk) - Surdykowski.

Bramki: 0:1 - Surdykowski 19, 1:1 - Nowak 53, 2:1 - Mak 62, 3:1 - Domański 81, 4:1 - Dadok 90.

Żółte kartki: Lisowski, Bielak (Stal) - Surdykowski, Papikian (Chojniczanka).

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando mielczan, ale mimo to schodzili z boiska z zerem na koncie, a przeciwnicy z jedną bramką. W drugiej połowie mieliśmy już prawdziwy koncert gospodarzy, którzy zdominowali przyjezdnych zdobywając cztery gole. To całkowicie podłamało zawodników Chojniczanki, którzy co prawda co jakiś czas próbowali atakować, ale nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Stali Mielec.