Porażka Red Devils w Katowicach

W sobotę w Katowicach AZS UŚ w zmierzył się z Red Devils. Wyżej notowani chojniczanie byli w tabeli na 11 lokacie ponad strefą spadkową, ale nie mają w stu procentach zagwarantowanego utrzymania.

Gospodarze odnieśli przekonujące zwycięstwo nad drużyną Red Devils.   |  fot. screen tv com

O wiele w gorszej sytuacji byli gospodarze, którzy mają problem z regularnym punktowaniem i wydostaniem się ze strefy spadkowej. Dotąd jej bilans w Statscore Futsal Ekstraklasie to cztery zwycięstwa, trzy remisy oraz 19 porażek. Zarówno jedna jak i druga ekipa musi gromadzić punkty, by poprawić swoją sytuację. AZS UŚ Katowice tym razem postawił na swoim i nie pozwolił przedwcześnie pozbawić się nadziei na pozostanie w Statscore Futsal Ekstraklasie.

AZS UŚ Katowice – Red Devils Chojnice 5:2

Red Devils: Kartuszyński – Perković, Medon, Świton, Storożuk – Sobański, P. Laskowski, Arriazu, Kokoladze, D. Laskowski.

Bramki: 21. Dubiel, 28. Dubiel, 31. Wojtyna, 32. Musiał, 39. Wojtyna – 30. Storożuk, 36. Sobański

Żółte kartki:   27. Szczurek (KAT) – 16. Storożuk (RD), 31. D. Laskowski (RD)

W pierwszej połowie w katowickiej hali bramki nie padły. Była to wyrównana gra z podobną liczbą sytuacji strzeleckich po obu stronach boiska. Goście przed przerwą stracili Alejandro Arriazu, który odniósł kontuzję.

Po gwizdku i utracie drugiej bramki przyjezdnym nie zabrakło ochoty do walki o komplet punktów. Trafienie kontaktowe zdobyte przez Mykytę Storożuka dało im dodatkową motywację. Jednak jak to w sporcie bywa - chojniczanie nie nacieszyli się jeszcze trafieniem kontaktowym a gospodarze podwyższyli na 3:1, by po chwili zmienić rezultat na 4:1. Na szczęcie miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego a kolejny kontratak gości zakończył się zdobyciem drugiego gola przez Łukasza Sobańskiego. Goście odpowiedzieli kolejnym trafieniem ustalając wynik spotkania na 5:2.