Poranny prysznic odchodzącego komendanta. Strażacy żałują

Chojniccy strażacy żałują, że po pół roku Dariusz Żywicki nie będzie już ich komendantem. Przez ten krótki czas dał się poznać jako wzór szefa. W zamian strażacy odwdzięczyli się mu z samego rana.

Strażacy sprawili dziś niespodziankę odchodzącemu komendantowi i oblali go wodą.   |  fot. (olo)

Dziś Dariusz Żywicki ostatni raz przyjechał do chojnickiej komendy, by podziękować za współpracę i się pożegnać. Decyzją Komendanta Głównego PSP Żywicki awansował na zastępcę w Komendzie Wojewódzkiej w Gdańsku. Chojniccy strażacy żałują, że tracą porządnego i „równego” szefa. Mimo że Żywicki był w Chojnicach tylko pół roku strażacy darzą go zaufaniem i uznaniem.

Dali tego dowód dziś rano… oblewając odchodzącego komendanta wodą z pożarniczego węża. Cały mokry komendant przechwycił wąż i „poczęstował” wodą strażaków. Było wesoło. Dla strażaków ten gest to właśnie wyraz szacunku. W krótkiej rozmowie z nami odchodzący komendant przyznał, że nie spodziewał się takiego pożegnania w Chojnicach, gdy wjeżdżał na teren komendy i widział ustawiony szpaler wozów na sygnałach oraz czekających na niego strażaków, to w oku zakręciła mu się łezka.

Dariusz Żywicki mówi skromnie, że to nie tylko jego zasługa, że w Chojnicach panuje świetna atmosfera. Nie ma jednak co ukrywać, że to jego postawa wpłynęła na chojnickich strażaków bardzo pozytywnie. – W Chojnicach jest świetna załoga i jest mi bardzo przykro, że się żegnamy – mówi portalowi chojnice.com Dariusz Żywicki. – Atmosferę i szacunek udało nam się wspólnie zbudować.

Skąd jednak takie pozytywne relacje? – Może dlatego, że mam doświadczenia w straży na każdym szczeblu – dodaje Żywicki. Decyzją Komendanta Głównego Żywicki awansował do Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. – Przyznam szczerze, nie spodziewałem się takiego awansu. Będzie to dla mnie kolejne wyzwanie – dodaje Żywicki.

Dziś jego miejsce na dwa miesiące zajął dotychczasowy zastępca komendanta Ernest Szczepański.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 25 maja 2017  10:09   W Starogardzie Gd. tez bardzo ...   Maciej J.

  W Starogardzie Gd. tez bardzo lubiany, powodzenia Darku

  2
  0
  Odpowiedz
 2. 20 maja 2017  13:38   SUPER   Poprostu bobek

  Darek Żywicki-super d-ca, świetny komendant ale przedewszystkim WSPANIAŁY CZŁOWIEK! Polecam

  9
  0
  Odpowiedz
 3. 19 maja 2017  19:40   Dariusz na Prezydenta!!!!! (1)   anonim

  Wiecie na kogo głosować!

  4
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 4. 19 maja 2017  12:50   WSZYSTKIEGO DOBREGO NA ...   ARTUR

  WSZYSTKIEGO DOBREGO NA SŁUŻBIE W GDAŃSKU

  15
  0
  Odpowiedz
 5. 19 maja 2017  09:18   Brawo za pomysł! ...   chojniczanin

  Brawo za pomysł! Chojniczanie baaardzo dziękują p. komendantowi i bardzo żałują ze tak krótko z nami był,no ale takie jest życie,ciągle nowe wyzwania.Życzymy powodzenia na nowym odpowiedzialnym stanowisku.

  41
  0
  Odpowiedz