Pomysł na … fabrykę pomysłów

Podczas niedawnej urodzinowej Gali CE-W w Chojnicach wicestarosta Mariusz Paluch podzielił się z jej uczestnikami swym pomysłem pn. Fabryka Pomysłów. Podchwyciło go do realizacji właśnie Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowe.

Wicestarosta Mariusz Paluch jak pomysłowy Dobromir ma pełną głowę pomysłów. Kolejny ma dotyczyć innowacyjnych koncepcji.   |  fot. screen video

Jak zwykle w barwny sposób opisał na estradzie ChCK historię powstania tej koncepcji. Miała urodzić się podczas wspólnej podróży z pewnym przedsiębiorcą. Podzielił się z nim swoim pomysłem, by Chojnice były najbardziej zielonym miastem w Polsce. - Skoro macie w Chojnicach tylu ludzi z ciekawym pomysłami, dlaczego nie macie komisji, która zbierze fundusz, kapitał, by wspierać realizację takich pomysłów? - skomentował rozmowę ten przedsiębiorca.

Wicestarosta Mariusz Paluch, który w swym zakresie obowiązków ma m.in. nadzór na CE-W w Chojnicach, do wdrożenia Fabryki Pomysłów wybrał właśnie tę placówkę. - Celem Fabryki Pomysłów jest promowanie i pomoc w realizacji innowacyjnych pomysłów z różnych dziedzin życia. W Fabryce Pomysłów każda chętna osoba może zgłosić swój autorski pomysł, z dowolnej branży lub dziedziny życia.

- Wystarczy wypełnić prosty formularz dostępny na naszej stronie www. Nadesłane pomysły będą oceniane przez Kapitułę, która spotykać się będzie z autorami najciekawszych w jej opinii pomysłów. Celem tych spotkań będzie pomoc autorowi pomysłu w jego wdrożeniu. W zależności od potrzeb, będzie to pomoc w pozyskaniu partnerów do realizacji pomysłu, jego upowszechnianiu i promocji, ustalenie uwarunkowań formalnoprawnych jego realizacji i pomoc w ich spełnieniu, pomoc w pozyskaniu źródeł finansowania pomysłu lub jego współfinansowanie.

Szefem Kapituły jest Starosta Chojnicki Marek Szczepański. W jej skład weszła grupa lokalnych przedsiębiorców, ale także Maria Eichler, Grzegorz Szlanga czy Justyna Rząska.

(je)