Pomoc prawna również dla firm – zobacz zasady jej udzielania. Chojnice, Czersk, Brusy

Czytelnicy pytają o pomoc prawną oraz zasady jej udzielania. Publikujemy komunikat chojnickiego starostwa. Przypomnijmy, od maja br. z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać również osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Porady udzielane są drogą telefoniczną lub za pośrednictwem maila.   |  fot. ilustracyjne

Komunikat w związku ze zmianą przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej. Uwaga! Zmiana w działalności punktów nieodpłatnych porad prawnych oraz poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu chojnickiego. Nowelizacja przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej wprowadza zmiany w zasadach korzystania z porad obywatelskich i prawnych. Poszerza się krąg  beneficjentów o osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz uproszcza procedury udzielania takiej pomocy w czasie epidemii.

Od dnia 16 maja br., na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) został zniesiony obowiązek składania przez beneficjenta oświadczeń o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej, a także rozszerzono zakres pomocy o sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Edyta Dzięcielska. St. PowiatoweOświadczenie

Zarządzenie

zm. zarządzenia