Pomoc Ukrainie – Razem Dla Korsunia i nie tylko

Pod takim hasłem organizowana jest akcja pomocy Ukrainie. To efekt spotkania z udziałem Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego, Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego i Burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera.

Powiat, Miasto i Gmina zaangażowały się w pomoc dla Korsunia na Ukrainie.   |  fot. St. Powiatowe

Samorządowcy podjęli działania, aby niezwłocznie zapewnić pomoc ludności Ukrainy w związku z napaścią przez Federację Rosyjską. Akcja kierowana przez powiat chojnicki organizowana jest pod nazwą Pomoc Ukrainie-Razem Dla Korsunia. Zbiórka prowadzona będzie w dwóch oddziałach:

Powiatowy Punkt Zbiórki Przy Medycznej Szkole Policealnej w Chojnicach ul. Świętopełka 3. Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w soboty w godz. 8.00-13.00.

Tam prosimy dostarczać następujące artykuły:

1. Środki medyczne: opatrunki, opaski uciskowe, plastry, nożyce, bandaże, środki odkażające, cewniki, strzykawki, igły, antybiotyki, leki przeciwbólowe, apteczki, nici chirurgiczne.

2. Środki pierwszej potrzeby: śpiwory, koce, kołdry, karimaty, termosy (duże, małe), latarki, akumulatory, power banki, odzież termiczna.

3. Żywność: suche jedzenie (o przedłużonym terminie ważności), puszki, gotowe jedzenie, batony energetyczne.

Z kolei w Promocji Regionu Chojnickiego przy Stary Rynek 4 działał będzie Powiatowy Punkt Pomocy dla Uchodźców z Ukrainy. Oddział czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Tam prosimy dostarczać:

1. Wyposażenie sanitarne: mydło, ręczniki, ręczniki jednorazowe.

2. Środki ochrony osobistej: rękawiczki, maseczki, apteczki. 

3. Wyposażenie pomieszczeń: sztućce, kubki, szklanki. 

4. Sprzęt elektryczny: czajniki elektryczne, lampki. 

5. Sprzęt dla strażaków z Korsunia: hełmy, mundury bojowe, rękawice strażackie, węże strażackie, prądownice. 

Informacje dotyczące zbiórek będzie można uzyskać od poniedziałku 28 lutego pod numerami telefonów: Powiatowy Punkt Zbiórki Pomoc Ukrainie - Tel. 725 701 096, Tel. 501 650 362 (również dla osób porozumiewających się w języku ukraińskim).

W Gdańsku działa też Punkt Informacyjny dla Uchodźców z Ukrainy: Tymczasowy Dworzec Główny PKP w Gdańsku ul. Podwale Grodzkie 1 czynny codziennie od godz. 8.00 do 20.00, Infolinia: 734 117 307. Działa też grupa na FB Pomoc Ukrainie-Razem Dla Korsunia.

Zbiórka pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy

Uwaga! Jest już po weryfikacji i działa zbiórka dla tych, którzy chcieliby udzielić wsparcia finansowego dla uchodźców z Ukrainy w tej  trudnej sytuacji. Pomoc rzeczowa jest bardzo ważna, ale pamiętajmy, że to właśnie dzięki wsparciu finansowemu będzie można kupić szybko dokładnie to, co będzie najbardziej potrzebne.

link do zbiórki -  tutaj

St. Powiatowe

Milion złotych dla organizacji pozarządowych. Pomoc dla ukraińskich dzieci - Więcej informacji - tutaj

Informacja o miejscach zbiórek - zobacz