Pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień - kierował pojazdem

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów ruchu drogowego mężczyźnie, który kierował samochodem pomimo tego, że miał cofnięte przez starostę w Chojnicach uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.   |  fot. arch.

Wczoraj wieczorem na ul. Tucholskiej w Chojnicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Skoda. Samochodem kierował 35 - letni chojniczanin. Kierowca był trzeźwy, ale nie miał prawa jazdy, gdyż jak się okazało zostało mu ono cofnięte decyzją wydaną przez starostę powiatowego w Chojnicach.

W związku z tym policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez kontrolowanego męczyznę. Po zakończeniu kontroli drogowej 35-latek został zwolniony. Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a policjanci przypominają, że zgodnie z art. 180a kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP

Zapisz

  1. 6 grudnia 2018  17:45   Błąd w tekście   Michał

    Błąd w treści tekstu piszemy mężczyzna a nie męczyzna

    0
    0
    Odpowiedz