Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Kryminalni z Chojnic wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku zlikwidowali w poniedziałek plantacje konopi indyjskich.

Kobieta i mężczyzna za uprawę marihuany trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KWP

Śledczy w piwnicy domu letniskowego, w jednej z miejscowości w gminie Chojnice, zabezpieczyli 52 donice z tą rośliną w końcowej fazie wzrostu oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy marihuany. Zatrzymano 23 - letniego mężczyznę i jego 20 - letnią partnerkę, którzy wspólnie hodowali zakazane w Polsce rośliny.

Policjanci zdobyli informację o tym, że w jednym z domów letniskowych w gminie Chojnice ma być prowadzona nielegalna uprawa konopi. Na miejsce pojechali policjanci z wydziału kryminalnego, którzy potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia. Plantacja marihuany zorganizowana była w piwnicy budynku w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, które były wyposażone w oświetlenie i wentylację.

W pomieszczeniach znajdowały się także urządzenia mierzące temperaturę i sterujące specjalnym oświetleniem. Zejście do tych pomieszczeń policjanci znaleźli pod dywanem, które było przykryte deskami i płytą. Funkcjonariusze zabezpieczyli 52 doniczki z roślinami konopi indyjskich. Badanie narko-testem potwierdziło, że jest to marihuana. Na miejscu przez kilka godzin pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny.

Funkcjonariusze zatrzymali 23 - letniego mieszkańca Chojnic oraz jego 20 - letnią partnerkę, mieszkankę gminy Chojnice, podejrzanych o nielegalną uprawą zakazanych roślin. Oboje trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili im zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa za które im grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie śledczy ustalają gdzie miał trafić pochodzący z tej plantacji susz roślinny.

KWP

Zapisz