Policjanci zatrzymali siedmiu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu

W miniony weekend na terenie powiatu policjanci ruchu drogowego i patrolówki zatrzymali siedmiu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu, w tym motorowerzystę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci zatrzymali w naszym powiecie kilku pijanych kierowców. Wszyscy zatrzymani pod wpływem alkoholu odpowiedzą teraz przed sądem.   |  fot. KPP

 Pierwszy z nich nie zatrzymał się do kontroli i został zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez mundurowych w sobotę ok. godziny 20:30  na terenie gminy Czersk. 32 - latek kierujący skuterem w chwili kontroli miał prawie 2 promile alkoholu. Drugiego nietrzeźwego 26 - letniego mieszkańca gminy Konarzyny, następnego dnia rano policjanci zatrzymali do kontroli w Konarzynach, mężczyzna ten kierował samochodem osobowym.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu, przebadali go alkomatem wynik pokazał ponad 1 promil. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania, a także auto nie było dopuszczone do ruchu. W systemach informatycznych policjanci ustalili, że auto także nie posiadało aktualnego ubezpieczenia. Mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Tego samego dnia ok. godziny 08:35 w ręce policjantów wpadł kolejny nietrzeźwy, 29 - letni mieszkaniec powiatu bytowskiego, który kierował osobowym volkswagenem. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało, że miał on w organizmie 0,6 promila alkoholu. Ponadto policjanci patrolujący w niedzielę rejon Chojnic ok. godziny 12:00 zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego mężczyznę. Jak się okazało 46 - letni mieszkaniec Chojnic, obywatel Mołdawii kierował mazdą pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze poddali go badaniu alkomatem, mężczyzna miał półtora promila alkoholu.

Kolejnego również na terenie miasta policjanci zatrzymali ok.18:30 na ul. Lichnowskiej, który został ujęty przez osobę postronną, która widziała, ze 36 - latek prowadził pojazd jadąc całą szerokością jezdni. Wynik na alkomacie wskazał u tego mężczyzny prawie 3 - promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatni z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących zostali wyeliminowani z ruch na terenie Czerska. Policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali kierowcę volkswagena na głównym ciągu komunikacyjnym. W trakcie rozmowy funkcjonariusze od 32 - letniego mieszkańca Czerska poczuli zapach alkoholu. Poddali go badaniu i przypuszczenia ich, że kierujący jest pod wpływem alkoholu zostały przez nich potwierdzone. Alkomat wskazał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu to 43 - letni mieszkaniec Czerska, który jechał rowerem mając ponad 2  promile alkoholu. Mężczyzna został ukarany najwyższym mandatem karnym. Wszyscy zatrzymani kierowcy prowadzący pojazdy mechaniczne odpowiedzą teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności , wysoka kara finansowa oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

KPP

Zapisz

 1. 15 kwietnia 2019  14:47   A GDZIE 40 DNIOWY POST (1)   anonim

  A GDZIE 40 DNIOWY POST

  6
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz