Policjanci pracują na miejscu pożaru

Wczoraj wieczorem policjanci z Chojnic pracowali na miejscu pożaru hali produkcyjno- magazynowej zakładu produkującego łodzie w Klawkowie. Funkcjonariusz w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej, zabezpieczali miejsce zdarzenia, a także kierowali ruchem.

Dzisiaj grupa dochodzeniowo-śledcza wspólnie z biegłym z dziedziny pożarnictwa od rana prowadzi oględziny na miejscu zdarzenia, co pomoże ustalić przyczyny i okoliczności tego pożaru.   |  fot. KPP

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru do którego doszło wczoraj wieczorem na terenie zakładu produkującego różnego rodzaju jednostki pływające. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach około godziny 18.00 otrzymał zgłoszenie o pożarze w Klawkowie.

Natychmiast skierował we wskazane miejsce policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce pożaru oraz blokowali drogę wojewódzką nr 235, gdzie trwała akcja gaśnicza, by ułatwić dojazd jednostkom Straży Pożarnej oraz umożliwić przemieszczanie się pomiędzy punktami czerpania wody, a miejscem pożaru, a także ze względu na wysokie zadymienie powstałe od spalania się materiałów wykorzystywanych do produkcji i związków chemicznych, co mogło przyczynić się do stworzenia zagrożenia zarówno dla zdrowia jak i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzięki skutecznemu działaniu służb udało się powstrzymać pożar, aby nie rozprzestrzenił się na inne budynki. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Po zakończeniu kilkugodzinnej trudnej akcji gaśniczej podjęto wstępne czynności procesowe na miejscu zdarzenia. Dzisiaj od rana grupa dochodzeniowo-śledcza kontynuuje pracę i przeprowadza szczegółowe oględziny wspólnie z powołanym biegłym z dziedziny pożarnictwa. Ich ustalenia będą pomocne w ustaleniu przyczyn i okoliczności tego pożaru.

KPP