Policja podsumowała weekend

„Noworoczny” weekend w powiecie chojnickim upłynął spokojnie. Nie zaistniały żadne poważniejsze zdarzenia kryminalne.

W weekend nad bezpieczeństwem w regionie czuwali funkcjonariusze.

Głównym zadaniem patroli policyjnych, które w większej niż zwykle liczbie pojawiły się na ulicach, było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz utrzymaniem ładu i porządku publicznego. Ruch na drogach powiatu chojnickiego odbywał się płynnie i bez większych zakłóceń. Policjanci odnotowali sześć kolizji drogowych, m. in. - 31 grudnia 2009 r. W Chojnicach na ul. Pl. Jagielloński kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu audi, wskutek czego doszło do stłuczki. 1 stycznia br. około godz. 17:15 w Swornegaciach kierowca opla będący prawdopodobnie pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, następnie uderzył w kosz na śmieci i w ogrodzenie. Od mężczyzny pobrano krew do badań;
3 stycznia br. w Czersku na ul. Tucholskiej kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa audi doprowadzając do kolizji. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. 3 stycznia w Sławęcinie kierowca najechał na sarnę, która niespodziewanie wbiegła na jezdnię.
W „długi” weekend policjanci na drogach powiatu chojnickiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących:
31 grudnia 2009r. w Czyczkowach 54 - latek kierował rowerem mając we krwi 1,49 promila alkoholu.
Tego samego dnia w Leśnie funkcjonariusze zatrzymali 47- latka, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości – 0,65 promila.
2 stycznia 2010 w Czersku na ul. „Pomorskiej” zakończył swoją jazdę 20 - latek, który kierował motorowerem mając we krwi 2,10 promili alkoholu.
3 stycznia br. w Chojnicach na ul. Subisława funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej forda. Okazało się, że 31 - letni kierowca był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,70 promili alkoholu.
Od piątku 31 grudnia 2009 r. do niedzieli 3 stycznia br. chojniccy policjanci przeprowadzili 5 interwencji w związku z przemocą w rodzinach. Sprawcami awantur domowych we wszystkich przypadkach byli mężczyźni znajdujący się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze interweniowali także kilkakrotnie w związku z zakłóceniami porządku publicznego. W Ogorzelinach policjanci udzielili pomocy 33 - letniemu mieszkańcowi powiatu chojnickiego, który będąc pod wpływem alkoholu leżał w pobliżu przystanku autobusowego.
KPP