Policja: Kolejna akcja w czwartek

14 czerwca policjanci z powiatu chojnickiego przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od nas samych i znajomości przepisów ruchu drogowego.   |  fot. KPP

A także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Mundurowi szczególną uwagę będą zwracali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Działania policyjne mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych.

Są one ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. W ramach działań stróże prawa zwrócą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą przyglądać się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy!

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo - nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

KPP

Zapisz

 1. 12 czerwca 2018  14:21   Policja niech kasuje (2)   deptam hrabiuff i mniszki lekarskie

  Mandaty karne i wnioski do sądu dla tych kierowców KRETYNÓW, którzy jeżdżą jak konie ze z klapkami na gałach, albo zagadani i zapatrzeni w smartfoniki jadą z nadmierną prędkością nie zważając na nikogo. Kiedy taki DEBIL kogoś rozjedzie, albo wjedzie, to powie że nie widział, że ktoś mu wszedł i że to nie jego wina. Takich KRETYNÓW z PUSTOSTANEM pod kopułą, ale za to za kółkiem tępić, karać, karać i jeszcze raz karać i eliminować z naszych dróg.

  3
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 14 czerwca 2018  16:00   zabolało? Miało zaboleć ...   :P

   zabolało? Miało zaboleć kotek!

   2
   2
  • 13 czerwca 2018  19:01   Ty idioto masz taki pustostan pod kopułą,   Marcin

   że nawet nietoperze w nim nie zamieszkają z obawy, że dostaną takie fiksum-dyrdum jak ty. Przekroczyłeś durniu wszelkie granice i głupszy już być nie możesz, skończyła się skala. Wracaj durniu na swój portal "spluwaczka24"

   5
   3
 2. 12 czerwca 2018  10:54   Tylko niech policja zacznie kasować (1)   DRIVER

  mandaty i to maksymalne od tych pieszych BARANÓW którzy ze zwieszonym łbem, lub wpatrzeni w komórkę ładują się bez patrzenia w lewo i prawo wprost pod koła samochodów. Kiedy taki BARAN już leży na jezdni, to oczywiście winien potrącenia tępego BARANA lub OSŁA na rowerze jest kierowca.

  9
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 12 czerwca 2018  11:20   policjanci spójrzcie na ...   chojniczanin

   policjanci spójrzcie na rowerzystów którzy potrafią wjeżdżać na ulice z chodnika np z za drzewa nie patrząc na nadjeżdżające pojazdy,czy też wjeżdżające na przejścia dla pieszych-to jest nagminne.

   9
   2