Pokaz filmów jednominutowych z chojnickim akcentem

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 9 listopada o godz. 17:00 na pokaz filmów nagrodzonych w 14. Festiwalu Filmów Jednominutowych. Na ekranie zobaczymy także realizację Grzegorza Szlangi i Daniela Frymarka.

Na zdjęciu Daniel Frymark i Grzegorz Szlanga (z prawej).   |  fot. Ramona Wieczorek/Czas Chojnic

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku prezentuje:

14. Festwiwal Filmów Jednominutowych

Minuta – starczy?

Festiwal Filmów Jednominutowych co roku zaprasza młodych filmowców – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów – do udziału w konkursie na krótki film. Zamknięcie wizji artystycznej w jednej minucie to wielkie wyzwanie, wymagające dyscypliny i kreatywności. Cechy te charakteryzują grupę filmowców, których prace obejrzycie Państwo na pokazie pokonkursowym.

Do pokazów w kraju i zagranicą został zakwalifikowany także obraz chojnickich twórców: reżysera teatralnego Grzegorza Szlangi i fotografa Daniela Frymarka. Połączone siły przyniosły efekt w postaci nakręcenia filmu "Rozmowa z matką", który został zgłoszony do konkursu w kategorii "Fabuła". Podczas pokazu widzowie zobaczą także produkcje w kategorii "Mini dokument" oraz "Forma".

Patroni i Mecenasi 14. Festiwalu Filmów Jednominutowych: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. Prezydent Miasta Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz.

Chojnickie Centrum Kultury. Sobota 9 listopada, godz. 17:00. Wstęp wolny.

Łukasz Sajnaj

Zapisz