Poetycki wieczór z twórczością księdza z Kujaw

W podziemiach kościoła gimnazjalnego wczoraj (24.11.) odbył się wieczór poetycki ks. Piotra Głowackiego, proboszcza w Kowalu na Kujawach. Uświetniły go recytacje jego wierszy przez Łukasza Sajnaja oraz Weroniki Kowalskiej z ChCK.

Ks. proboszcz Jacek Dawidowski i ks. Piotr Głowacki w trakcie wieczoru poetyckiego.   |  fot. (je)

Oraz nastrojowe utwory grane na fortepianie przez Piotra Koperskiego. W rolę prowadzącego wcielił się ks. proboszcz Jacek Dawidowski, który zaprosił ks. Piotra Głowackiego do swej parafii, by wygłosił nauki rekolekcyjne. Przed kilku laty poprowadził on warsztaty poetyckie w Chojnicach. Przedstawiając gościa ks. Jacek Dawidowski wspomniał m.in., że jego przyjacielem jest znany aktor Jan Nowicki, również mieszkaniec Kowala.

Nawiązał do tej znajomości także i ks. Piotr, przyznając, że twarda okładka ostatniego czwartego tomiku z jego wierszami, jest dzięki uwagom Jana Nowickiego. Nie brakowało w opowieści o swym życiu poety z Kujaw reminiscencji z czasów nauki w szkole podstawowej i średniej, wspomnień o pomocy „gramatycznej” dla swego siostrzeńca Rafała. Dzielił się refleksjami o tym, jak powstają jego wiersze, skąd czerpie natchnienie. W tej chwili pracuje nad wierszami do kolejnego, już piątego tomiku.

Relacja video zawiera całość wieczoru z wierszami ks. Piotra Głowackiego.

(je)