Podziel się pasją

W dniu 21 listopada Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach wraz z "Chojnickimi Pasjonatami" odwiedził Szkołę Podstawową nr 8 w Chojnicach. To już trzeci rok spotkań z cyklu "Podziel się pasją". Spotkanie było przełomowe i oby więcej takich.

Na wystawie zaprezentowali się młodzi pasjonaci zbieractwa, którzy przywieźli swoje kolekcje.   |  fot. nad.

Młodzi "pasjonaci" pochwalili się swoimi zainteresowaniami. Wielkie brawa dla dzieci i ich rodziców. Były kolekcje kamieni, klocków Lego, lalek Barbie, piesków, misiaków, modeli statków ręcznie robionych, malunki, książki, karty kolekcjonerskie, autka i cała masa innych rzeczy. Dzieci potrafiły powiedzieć gdzie i skąd mają daną rzecz. Zbieram nad morzem, dostałam od babci, rodzice zawsze mi kupują jak zobaczą coś nowego.

Tak opowiadają dzieci chwaląc się swoimi kolekcjami. Każdy młody pasjonata otrzymał od dyrektora szkoły, Jarosława Gomółki pamiątkowy dyplom. Były też małe nagrody niespodzianki. Wielkie brawa dla dyrekcji i pracowników szkoły za podjęcie tego tematu. To bardzo ważne, żeby pobudzać zainteresowania już u małych dzieci. My dorośli mogliśmy dzisiaj się od nich uczyć.

"Podziel się pasją" ma też od dzisiaj nowe osoby docenione za swoje zainteresowania. Marek Dykier z Konarzyn, który od początku wzbogaca nasz projekt swoją wiedzą i wspaniałymi unikalnymi kolekcjami regionalnymi. Dyplom otrzymał też znany w Chojnicach ze swojej pożarniczej kolekcji wozów Janusz Bieliński. Cieszymy się, że ten dzień był tak dla nas owocny. Wielkie zainteresowanie dzieci i ich rodziców z pewnością wpłynie na kontynuację "Podziel się pasją", której organizatorem jest Jacek Hałuszkiewicz z Zespołu Szkół nr 2 w Chojnicach przy wielkim wsparciu chojnickich kolekcjonerów, pasjonatów.

(nad.)