Podziel się jedzeniem – nie marnuj!

Od dzisiaj (23.12.) w Chojnicach działa pierwsza w mieście Jadłodzielnia. Teraz każdy chojniczanin będzie mógł podzielić się nadmiarem żywności z tymi najbardziej potrzebującymi. Jest czynna codziennie w godz. 7.00 – 19.00.

Jadłodzielnia działa przy Wszechnicy Chojnickiej od strony ul. Okrężnej.   |  fot. Rmak

O Jadłodzielni, jako sposobie na racjonalne wykorzystanie żywności mówiła już w styczniu 2017 r. na sesji radna Joanna Warczak, inicjatorka przedsięwzięcia, obecna podczas dzisiejszego otwarcia. 

 - Dziękujemy sponsorowi, który wykonał zamykaną wiatę. Znajduje się w niej lodówka oraz półki na żywność, gdzie będzie można zostawiać ważną terminowo i szczelnie zamkniętą żywność – mówi wiceburmistrz Adam Kopczyński, który nie omieszkał przekazać kilka produktów spożywczych.

Świeże potrawy, warzywa owoce, słodycze - wszystko, czego mamy w nadmiarze, tym możemy się podzielić w Jadłodzielni. Należy jednak pamiętać, żeby zostawiać w specjalnie przygotowanej lodówce tylko żywność zdatną do jedzenia. Inicjatorzy akcji przygotowali specjalny regulamin, który mówi o tym, żeby w Jadłodzielni nie zostawiać m.in. surowego mięsa, wyrobów z niepasteryzowanego mleka czy produktów alkoholowych. Mile widziane są za to wyroby własne, produkty suche, czy też te już napoczęte, ale starannie zapakowane.

Nad Jadłodzielnią będą czuwać Bank Żywności oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej a także wolontariusze.

(red.) fot. Rmak

 1. 31 grudnia 2019  21:15   Pollitre   Hen

  Czy tam w Ty budzie dostanę pollitre

  0
  2
 2. 29 grudnia 2019  11:38   Ta lodówka jak znalazł dla ...   Krzyś

  Ta lodówka jak znalazł dla pani Joasi. Widać że lubi jedzonko

  1
  6
 3. 24 grudnia 2019  14:34   Klauny   anonim

  Klauny

  6
  9
 4. 24 grudnia 2019  08:12   Jak to właściwie jest? (1)   Wiatołap

  A dlaczego wiata jest na klucz? Zeby skorzystac z jedzenia ktoś bedzie musial szukać kogoś odpowiedzialnego za otwieranie? A jezeli ktos bedzie sie wstydzil że nie ma na jedzenie i bedzie chcial wieczorem pojsc i zjesc? Bedzie tam jakas pani albo pan przy tym stali? Jak to jest? bo może się myle i bedzie ciagle otwarta?

  9
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 27 grudnia 2019  15:31   Godziny otwarcia   anonim

   Jadłodzielnia będzie otwierana codziennie o 7.00 a zamykana o 19.00. W tych godzinach będzie się można częstować jedzeniem, bądź przynosić coś od siebie.

   6
   0
 5. 23 grudnia 2019  15:20   MAJA CZYM SIE CHWALIC   BIEDA LUDZI

  MAJA CZYM SIE CHWALIC

  13
  19
 6. 23 grudnia 2019  13:54   A co na to dobra zmiana? ... (5)   anonim

  A co na to dobra zmiana? przecież Morawiecki, ten sam który mówił o Polakach, że mają pracować za miskę ryżu pozwala na taki luksus? Wstyd, że w Polsce są ludzie, którzy nie dojadają czy głodują, ale dla tego rządu było ważniejsze 20 grudnia br zainicjowanie w pałacu prezydenckim żydowskiego święta Chanuki, który zwyczaj ten ściągnął do Polski w 2005 r. nieżyjący prezydent Kaczyński. Czy wyobrażacie sobie, aby w knesecie polscy parlamentarzyści zaśpiewali "Jezus malusieńki lub inną kolendę? bo ja nie. Zdrowych i spokojnych świąt także dla hejtujących ...

  29
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 29 grudnia 2019  18:36   anonim   anonim

   wam nigdy nic nie pasuje jak to w Chojnicach lepiej na smietnik wywalic oj ludzie ludzie

   3
   0
  • 27 grudnia 2019  15:53   Demencję to masz ty anonimie   TW-Kartofel

   miłośniku dojnej zmiany! Zanim zaczniesz pisać o PO to k**** baranie jeden przeczytaj o wszystkich aferach Kaczysława i jego bandy, poczynając od spółki "Telegraf"! Sam piszesz, że w necie nic nie ginie, więc do K**** nędzy przeczytaj to o czym mówię, a otworzą ci się zaropiałe ślepia tumanie!

   8
   4
  • 27 grudnia 2019  10:54   Oj zapomnieli co robili ...   anonim

   Oj zapomnieli co robili poprzednicy z PO. Jak zabrali nam NASZE pieniądze z funduszu (Tusk-to nigdy nie były prywatne tylko państwowe pieniadze), jak podwyższyli wiek emerytalny, jak trzeba sprzedac LOT bo straty przynosi gdzie rok i zyski za innego rządu ogromne sie zrobiły, ACTA, oj dłuuugggooo by pisac jak szkodnicy , donosiciele PO niszczyli NASZĄ POLSKĘ , nie ten kraj....Gdyby było dalej PO to Polski by nie było tylko TEN KRAJ...przypomnijcie se , w necie nic nie ginie jesli macie demencję

   5
   10
  • 26 grudnia 2019  09:41   Propaganda   Stary chojniczanin

   Gdyby Hitler miał taką propagandę jak PiS to jego armia do dziś by nie wiedziała, że Niemcy już dawno przegrały wojnę.

   13
   1
  • 23 grudnia 2019  14:58   Tak anonimie, masz 100% racji !   Viking

   W propagandzie sukcesu Don Kartoflone, Mateusz Krzywousty i Duduś DługoPIS są mistrzami świata. I tacy łgarze składają rączki przed ołtarzami, całują po łapach panów w sukienkach, pakują grube miliony w szamana z Torunia a diabła mają nie tylko za uszami ale i za skórą.

   21
   6