Podręcznik do gry RPG będzie dostępny w bibliotece

W zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach pojawił się nowy tytuł – „Przebudzenie Bogów”. Jest to podręcznik do gry RPG stworzony przez grupę kilkorga pasjonatów.

Podręcznik „Przebudzenie Bogów” dedykowany jest do gry fabularnej w klimacie urban fantasy.   |  fot. MBP

Na co dzień wolontariuszy Samorządnego Centrum Młodzieżowego działającego przy Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, który biblioteka otrzymała w prezencie. Nakład wydrukowanych podręczników wyniósł tylko 15 sztuk, gdyż w zamyśle twórców miał on istnieć wyłącznie w formacie PDF, który to w każdej chwili może zostać ściągnięty darmowo przez wielbicieli gier fabularnych.

Twórcy pokusili się jednak o wydrukowanie egzemplarzy na potrzeby organizowanych przez siebie rozgrywek i dla biblioteki. Cenny egzemplarz znajdzie swoje miejsce w Pracowni Dokumentacji Regionalnej. Podręcznik stworzony został w ramach projektu „Rozwój działalności związanej z grami w Samorządnym Centrum Młodzieżowym w Chojnicach” dofinansowanego przez program Unii Europejskiej – Europejski Korpus Solidarności.

Zainteresowanych tematem odsyłamy do strony Fundacji, na której mogą dowiedzieć się więcej o podręczniku (a także go ściągnąć), jego twórcach, funkcjonowaniu Samorządnego Centrum Młodzieżowego oraz Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

MBP