Podpisanie umowy na podgrzewaną murawę wstrzymane!

Dzisiaj miało dojść do podpisania umowy między chojnickim konsorcjum firm, a Urzędem Miasta Chojnice. Okazało się jednak, że wczoraj po godz. 15.00 do magistratu oraz Krajowej Izby Odwoławczej.

Oferta firmy Anmed, na budowę podgrzewanej murawy na Chojniczance opiewała na kwotę 5 mln. 748 tys. 842, 88 gr.   |  fot. Ilustracyjne

Jedna firm, której oferta na budowę podgrzewanej murawy na miejskim stadionie została odrzucona, zakwestionowała tę decyzję. - W czwartek 16 stycznia komisja przetargowa odrzuciła dwie oferty, wskazując konsorcjum chojnickie do realizacji tego projektu. Jedna z firm, która została odrzucona złożyła odwołanie od rozstrzygnięcia komisji przetargowej. To odwołanie będzie rozpatrywane przez Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie - informuje Arseniusz Finster.

Do przetargu na podgrzewaną murawę oferty złożyły cztery firmy. Dwie, oferujące najtańsze usługi, zostały odrzucone ze względu na błędy formalne, które w ocenie Agnieszki Buchwald, specjalisty od zamówień publicznych chojnickiego magistratu, były nie do poprawienia. Jedno z przedsiębiorstw zakwestionowało tę opinię do Krajowej Izby Odwoławczej. - Odwołanie złożyła firma Anmed Sp. z o.o z Dzierżysławia, która została przez nas odrzucona z postępowania ze względu na błędy na formularzu oferty, których nie dało się poprawić, i które nie stanowiły ani oczywistego błędu pisarskiego, ani omyłki oczywistej arytmetycznej.

- Chodzi konkretnie o błędne zabezpieczenie należytego wykonania umowy. My zmieniliśmy w trakcie postępowania z 5 na 2 proc. i taka wartość powinna znaleźć się na formularzu oferty i od takiej wartości od ceny brutto danego wykonawcy powinno być to zabezpieczenie wyliczone. Natomiast wpisane było 5 proc. i wyliczone było 5 proc. - wyjaśnia szczegółowo Agnieszka Buchwald. W uzasadnieniu, które trafiło zarówno do ratusza jak i do KIO firma podnosiła, że odrzucenie oferty z tego powodu jest bezpodstawne oraz, że jest to błąd, który można poprawić, gdyż nie powoduje on istotnych zmian w treści oferty. Wykonawca prosi też o unieważnienie wyboru konsorcjum firm Eko Invest, Termowent i Marbruk (zaoferowali 6 mln 078 tys. 935,32 zł).

- Jest taki wariant, że Urząd Zamówień Publicznych przyzna rację komisji przetargowej urzędu miejskiego, a może się tak zdarzyć, że przyzna rację firmie, która złożyła odwołanie. Wtedy jesteśmy zmuszeni tę firmę wybrać do realizacji tego zadania - informuje burmistrz. Jeśli wniosek spółki Anmed nie zostanie rozstrzygnięty po ich myśli może ona złożyć skargę do sądu. Czynności sprawdzające ofertę firmy z Dzierżysławia potrwają około dwóch tygodni. Termin wykonania zadania na miejskim stadionie to 15 kwietnia. Pierwotnie miasto planowało na inwestycje przeznaczyć 5 mln 600 tys. zł. Podczas ostatniej sesji rady miasta (13.01.) rajcy większością głosów zadecydowali o podwyższeniu zaplanowanej na stadion kwoty o 400 tys. zł.

Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 24 stycznia 2020  06:37   Codziennie trzymam kciuki za ...   Klemens

  Codziennie trzymam kciuki za to zeby ktoregos pieknego dnia sluzby wpadly do ratusza i wszystkich doslownie wszystkich wyprowadzily w kajdankach a potem te same sluzby przejda sie do sadu, prokuratury i pseudobiznesmenow i ich tez wyprowadza w kajdankach! To co sie dzieje w naszym miescie przypomina uklad mafijny a nie samorzadne miasto obywateli. Uklady polityczno biznesowe od piekarza po lekarza i grabarza.

  14
  1
  Odpowiedz
 2. 22 stycznia 2020  13:44   Karol   OO

  Jak mogło dojść do przetargu, skoro ewidentnie wszystko wskazywało że jest ustawiony. Dofinansowanie kwotą 400 tys. zł było ewidentnym nadużyciem po przetargu. Wstyd ktoś przytulił ładną łapówkę. Nasi idą na całość, teraz już garną garściami.

  26
  6
  Odpowiedz
 3. 22 stycznia 2020  10:45   Chojnice zawsze lubily ...   anonim

  Chojnice zawsze lubily rozglos niestety głównie ten negatywny. Czasem się okaże że MKS będzie musiał grać gdzieś na wyjeździe domowe mecze i będą jaja na cala Polskę

  27
  4
  Odpowiedz
 4. 21 stycznia 2020  23:26   Po komentarzach i ...   anonim

  Po komentarzach i wypowiedziach widać że coś tu śmierdzi i na pewno nieoczyszczalnia czy nowy dwór. Oj chyba już to ktoś widzi

  41
  3
  Odpowiedz
 5. 21 stycznia 2020  21:25   Po co przekładano mecze   sektor C

  Towarzyszu Finster jesteście gołosłowni. Czas pożegnać się z fotelem.

  31
  8
  Odpowiedz
 6. 21 stycznia 2020  19:52   TAK   I NIE

  Może lepszym rozwiązaniem byłoby ustanowienie Marbruk-a stałym wykonawcą inwestycji budowlanych na terenie Chojnic, po co jakieś śmieszne przetargi.

  48
  6
  Odpowiedz
 7. 21 stycznia 2020  19:23   Urząd Zamówień Publicznych ...   anonim

  Urząd Zamówień Publicznych przyzna w końcu rację Firmie Anmed Sp. z o.o z Dzierżysławia i zostanie ona wybrana do realizacji projektu ale będzie miała problem z wyrobieniem się w czasie do 15.04. i ...miasto zacznie naliczać odsetki karne za niedotrzymanie terminu. Jak nie kijem to go pałką ...

  42
  3
  Odpowiedz
 8. 21 stycznia 2020  19:10   super specjalista   sK

  Ale specjalistów od zamówień mają w tym ratuszu. Skoro firma zgadza się na wyższą wartość zabezpieczenia , a dodatkowo proponuje niższą cenę to tylko ich brać. Specjaliści zamówień całkowicie nie rozumieją przypadków kiedy można zmienić treść oferty nie powodując istotnych zmian ( cena i wszystkie inne warunki i wymagania pozostają bez zmian).

  51
  5
  Odpowiedz
 9. 21 stycznia 2020  17:04   Hahaha i bummmm. Nie udało ...   anonim

  Hahaha i bummmm. Nie udało się.

  49
  4
  Odpowiedz
 10. 21 stycznia 2020  16:57   Błędy formalne których ... (1)   anonim

  Błędy formalne których się nie da naprawić. Oj ładnie ustawione pod marbruk. Skoro są tańsi i mają zabezpieczenie na 5% a nie jak znizono na 2% to w czym problem. Są tańsi i mają wyższe zabezpieczenie. Zobaczymy jak sprawę rozstrzygnie nadzwyczajna kasta.

  61
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz