Podatki pójdą w górę

Od 2021 roku chojniczanie zapłacą wyższy podatek. Ta podwyżka jakoś dramatycznie ich nie dotknie, bo różnica w porównaniu z obecnymi stawkami to wzrost średnio o 5 procent.

Do kasy miejskiego samorządu wpłynie ok. miliona złotych w związku z podniesieniem podatku.   |  fot. arch.

Na poniedziałkowej (23.11.) sesji rady miejskiej podwyżki podatków lokalnych w Chojnicach poparło 14 radnych, radni PiS-u zagłosowali przeciwko. - Ta decyzja jest spowodowana trudną sytuacją finansową samorządu, a złożyło się na to kilka powodów, między innymi wzrost cen usług, gazu, prądu oraz obciążenie miejskiego budżetu z tytułu wprowadzonych przez rząd podwyżek wynagrodzenia nauczycieli – mówił Arseniusz Finster.    

- Podniesienie podatku wyższego o 5 procent da nam dochód miliona złotych, co jest małą kwotą a i tak będziemy mieli problemy z finansowaniem własnych zadań w roku przyszłym – dodał włodarz. Radny Bartosz Bluma był przeciwny argumentacji burmistrza stwierdzając, iż nie było powodu, aby taką podwyżkę wprowadzić.

Ten rok był trudny finansowo dla mieszkańców i wydawać się mogło, że nie będzie kolejnego wyższego opodatkowania. Stało się jednak odwrotnie, dlatego jako klub radnych PiS nie mogliśmy podwyżek zaakceptować.   

(red.)