Pobity zmarł z powodu niewydolności krążenia. Trzej Romowie są już na wolności.

Policja zatrzymała trzech podejrzanych Romów (16, 26 i 46 lat) o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Sprawą zajmuje się prokuratura.

Do zdarzenia doszło (14.12.) w Chojnicach na Osiedlu Kolejarz ok. godz.15:30. Udało nam się dowiedzieć, iż ofiara to 39 – letni mężczyzna narodowości ukraińskiej zajmujący się handlem częściami samochodowymi. W Polsce mieszkał od 12 lat. Jego sąsiedzi nie mogą do tej pory uwierzyć w to co się stało. Nie ukrywają, iż nie czują się bezpieczni w rejonie osiedla, które zamieszkują. Nic nie zapowiadało dramatycznych wydarzeń. Mężczyzna stanął w obronie syna kolegi, który wcześniej miał zatargi z młodszymi Romami. Przed posesją pojawili się dwaj bracia narodowości romskiej, mieli pretensje i wrogie zamiary wobec 20 letniego młodzieńca, uderzyli go w twarz, byli agresywni. Podczas zajścia stojący na ul. starszy mężczyzna został popchnięty, doznawszy upadku. Po chwili Romowie odjechali by powrócić z ojcem. Kijami i kopniakami zaatakowali leżącego nieprzytomnego Walerego - właściciela warsztatu, a odjeżdżając opluli – powiedział nasz informator. Na miejscu pozostał ojciec braci, który do 20 – latka, powiedział, że trzeba będzie załatwić jakoś sprawę i po chwili odjechał. Nie pomogła 20 minutowa reanimacja – mężczyzna zmarł. W obecności policjantów, prokuratora zostały dokonane oględziny i zabezpieczono ślady, przesłuchano świadków. Czyn wstępnie zakwalifikowano jako pobicie ze skutkiem śmiertelnym. 

Jak się dowiedzieliśmy dzisiaj (17.12.) pobity mieszkaniec osiedla Kolejarzy, zmarł po bójce na niewydolność układu krążenia. Stwierdzono to po wykonaniu sekcji zwłok. Odniesione obrażenia nie miały mieć bezpośredniego związku z jego śmiercią. Wobec tego  nastąpiła też zmiana kwalifikacji czynu na pobicie. Ojciec dwóch synów nie brał udziału w bójce, dlatego też zostanie zwolniony. Prokuratura rozważy również zwolnienie pozostałych dwóch Romów.    

Na sesji o pobiciu i Romach

Na dzisiejszej sesji (16.12.) Rady Miejskiej nie zabrakło stanowiska burmistrza Chojnic w sprawie bulwersującej wszystkich mieszkańców, czyli śmiertelnego pobicia przez trzech Romów mieszkańca osiedla Kolejarz.  Oto co powiedział Arseniusz Finster: „Na pewno radni wiedzą, że doszło do pobicia ze skutkiem śmiertelnym mieszkańca Chojnic narodowości ukraińskiej. To jest ohydna zbrodnia. Najprawdopodobniej ten człowiek stanął w obronie innego człowieka. Jest pewne zagrożenie związane z bezpieczeństwem pewnego obszaru naszego miasta. Przedstawiciele Romów przyszli do mnie z petycją, żebym zapewnił im bezpieczeństwo, gdyż w tym zajściu brali udział właśnie Romowie. Jeśli ktoś mieszkający w Chojnicach czuje się zagrożony, to od razu informuję o tym Komendę Powiatową Policji. Doszło do spotkania z komendantem policji. Jest niesamowite, że doszło do takiej sytuacji, żeby publicznie pobić śmiertelnie człowieka. Jego rodzina jedzie do Chojnic. Postaram się osobiście złożyć kondolencje tym ludziom, którzy przyjeżdżają z Ukrainy po zwłoki swojego krewnego”.

(je)

Aktualizacja 18.12.09.

Są wolni ...

Trzej Romowie w wieku 16, 26 i 46 lat, którzy byli na miejscu zdarzenia są już na wolności. Sprawa 16 - latka została przekazana do sądu rodzinnego w Chojnicach. Wniosek prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego pod zarzutem pobicia wobec 26 – latka, został przez sąd oddalony, bowiem uznał, iż dowody na jego zastosowanie są niewystarczające. Ojciec zdaniem prokuratury nie brał udziału w pobiciu.

Szanowni Internauci - Prosimy, nie umieszczajcie na forum wyrazów i określeń obraźliwych, a tym bardziej nawołujących do agresji i rasizmu.

 1. 13 kwietnia 2010  22:36   Katastrofa!!!   obserwator

  Wiem, że to nie moment na takie rozmowy ale Podobno Romowie mieszkając w Polsce czują się Polakami! Rodzi się pytanie: Czemu żaden z nich nie wywiesił nawet flagi aby uczcić śmierć tych wszystkich ludzi? Źle to wygląda bo Polska to dla nich "głupi kraj", na którym się dobrze robi interesy!!!

  0
  0
 2. 11 lutego 2010  21:56   moje zdanie   MaRz

  Czy tak ważne jest to, że ci ludzie byli Romami? O ile inaczej brzmiałby ten artykuł, gdyby słowa o zabarwieniu etnicznym nie zostały użyte? Człowiek to człowiek. Nie ważne, czy jest Polakiem, Ukraińcem czy Romem. Naturalnie wśród lokalnej społeczności taka informacja szybko by się rozniosła, jednak autor artykułu pozostałby bezstronny - taki właśnie powinien być publicysta. Co do śmierci - nie ważne jak to się stało i dlaczego - ale jeśli się stało - sprawca powinien zostać ukarany. Solidnie ukarany.

  0
  0
 3. 1 lutego 2010  19:56   смерть циганам   колега

  смерть циганам

  0
  0
 4. 30 grudnia 2009  16:24   żal   anonim

  to co tu sie dzieje w chojnicach to jedna parodia sądownictwa

  0
  0
 5. 27 grudnia 2009  20:34   Sprawiedliwości   Konik

  Oby odbył się sprawiedliwy proces, a widzę że tak nie będzie. Chyba,że samosąd co wszystko na to wskazuje. Napewno tak to się zakończy.

  0
  0
 6. 27 grudnia 2009  13:43   ... (2)   antycyganie

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 29 grudnia 2009  21:56   ...   nie lubię brykietów

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0
  • 27 grudnia 2009  13:56   Znam wielu co są bardziej ...   Ramzes

   Znam wielu co są bardziej dbają o higienę niż ty, oni w przeciwieństwie do ciebie nie robia kuleczek z brudu miedzy palcami, a tobie sie to niestety zdarza, a zapaszek też masz nieszczegolny.

   0
   0
 7. 27 grudnia 2009  13:15   Nie wolno zapomnieć tej zbrodni !!!   Rikiczi-Chojniczanin

  to jak nasze organa wymiaru sprawiedliwosci potraktowały tą sprawe,to jest szokujące!jak mozna zabić człowieka i za kilkanascie godzin wyjść na wolność!...zawał serca!?od czego,z jakiej przyczyny?joging? stres? a może łomot pałami??! chciałbym wierzyć w uczciwość sądów,prokuratur ale widze ,że to mit! Walerego znałem osobiscie od 2001r i wiem że był zdrowy,nigdy nie skarzył sie na problemy z sercem.Ja tej zbrodni nie zapomnę.Chce pochwalić postawe,stosunek naszego burmistrza dotyczacej tej sprawy!,,obawiam sie tylko aby to nie był słomiany zapał

  0
  0
 8. 26 grudnia 2009  20:16     anonim

  ...pamiętamy!!!...poczekamy!!!...kiedyś szczury wylęzą z kanałów!!!

  0
  0
 9. 24 grudnia 2009  23:22   powiem tak, Waleremu życia ...   anonim

  powiem tak, Waleremu życia nie przywrócimy.Jednak na tyle na ile się znam na prawie karnym to prokuratura idzie na skróty. Moim skromnym zdaniem liczy się zamiar. Z tego co mi mówiono to wcześniej doszło do utarczki. Nawet grozili, że wrócą i go zabiją.Powzięli zamiar pozbawienia życia innej osoby. Z innych przyczyn jednak go nie mogli osiągnąć, bo pokrzywdzony zmarł. Zatem uważam , że powinni odpowiadać sprawcy za usiłowanie zabójstwa. Jest to nadalej idący wniosek który jest objęty karą. Ponadto, dziwi mnie fakt wypuszczenia sprawców na wolność. Pamiętam jak jednemu z prokuratorów pospolity lump wszedł do mieszkania, areszt otrzymał odrazu na 3 miesiące, a było to tylko zakłócenie miru domowego. To jest denerwujące. Sprawcy chodzą sobie i się śmieją. Może nawet nie już ich w kraju ? Ukrywają się u rodziny za granicą.

  0
  0
 10. 23 grudnia 2009  20:08   Coś mi tu nie gra 5 Polaków ...   karlito

  Coś mi tu nie gra 5 Polaków za kradzież napisu z Oświęcimia zostało aresztowanych na 3 miesiące.A 3 Romów-Cyganów za pobicie ze skutkiem śmiertelnym chodzi na wolności.Gdzie do cholery sprawiedliwość.

  2
  0
 11. 23 grudnia 2009  18:27   nie wiem czym kierowal sie ...   anonim

  nie wiem czym kierowal sie NASZ prokurator ale w w takich sprawach wynika "zwiazek przyczynowy" zawal serca moze wynikac z pobicia oraz emocji wynikajacych z nich!!!!

  1
  0
 12. 22 grudnia 2009  23:58   Widziałem jednego z tych ...   anonim

  Widziałem jednego z tych cyganów w Banku PKO BP na Kościerskiej (dzisiaj!) -tego kulawego...pewnie brał judaszowe srebrniki

  0
  0
 13. 22 grudnia 2009  22:47   fe   smutek

  W kauflandzie same staruszki w kolejce. Dla młodych życie jest na Wyspach.

  0
  0
 14. 21 grudnia 2009  23:28   widzialam cyganow   saba

  widzialam cyganow wieczorem u reslera. cala banda z ojczulkiem na czele

  0
  0
 15. 21 grudnia 2009  16:22   wg mnie rodzina tego ...   anonim

  wg mnie rodzina tego zmarłego powinna zapłacić odszkodowanie cyganom, że naraziła ich na niepotrzebny stres. jak można oskarżać takie uczciwych i pracowitych obywateli naszego miasta?

  0
  0
 16. 21 grudnia 2009  14:38   llllll (1)   \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

  A pana Mariusza J.Zamkneli za zakłócanie ciszy nocnej

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 21 grudnia 2009  22:37   To jest najlepsze ...   anonim

   To jest najlepsze podsumowanie całokształtu "tfurczości" władzy sądowniczej

   0
   0
 17. 21 grudnia 2009  14:30   SKANDAL !!!!   S.G.

  Panie prokuratorze, czy PAN jest ku....ślepy i głuchy, jak można tak postępować, nie czyta PAN chociażby tego forum, chyba lepiej może oddać łapówkę cyganom i zająć się normalnie tą sprawą, bo to co się wyprawia to jakaś tragiczna komedia. Lepiej PAN na tym wyjdzie PANIE tfu PROKURATORZE!

  0
  0
 18. 21 grudnia 2009  08:12   Prawdopodobnie cyganie ...   anonim

  Prawdopodobnie cyganie "zadekowali" się w Kożuchowie (to gdzieś na południu Polski-chyba w byłym zielonogórskim).Stamtąd wywodzi się ten chojnicki miot.

  0
  0
 19. 21 grudnia 2009  08:08   do Lawyera   anonim

  ten Twój nick jakoś tak cygańsko brzmi...może jesteś jednym z nich?!...brudasów nigdy nie wybielisz!!! ...ciekawe jak na tę całą sytuację zareaguje Ministerstwo Sprawiedliwości?...

  0
  0
 20. 21 grudnia 2009  00:52   wierszyk świąteczny   smutno jakoś

  w tym kraju na uczciwego człowieka nic nie czeka. Normalna młodzież już to zrozumiała i wyjechała. Nawet nie wracają już na święta... Jakoś pusto tego roku na ulicach w Chojnicach. Wielu robi kariery.

  0
  0
 21. 21 grudnia 2009  00:27   niektózy z nas myslą   xxxx

  że żyjemy w państwie prawa, ale to fikcja.Żyjemy jak w buszu. Kto cwańszy,bardziej bezwzględny - rządzi Obecnie prawnikami są osoby, którym obca jest nowa matura. Może i zdolni ale wszystkich łączy jedno. Co?? sami wiedzą. Na przykład: Cofka - pojęcie powstałe na wydziale prawa. Cofka polega na tym, że student nie ma zdanych egzaminów z pierwszego roku, a znalazł się na drugim. Powód cofki: zabiegana mamusia radca zapomniała dopełnić tzw. formalności.

  0
  0
 22. 20 grudnia 2009  22:27   są równi i równiejsi???   anonim

  Czy zwykły Polak za pobicie ze skutkiem śmiertelnym też zostanie wypuszczony na wolność tak jak cyganie-mordercy ???

  0
  0
 23. 20 grudnia 2009  21:11   Czy w końcu podacie nazwisko ...   anonim

  Czy w końcu podacie nazwisko sędziego?

  0
  0
 24. 20 grudnia 2009  20:28   te *****yer   -

  Jak jesteś taki postępowy, to zaproś tych cyganów na wigilię i wesołych świąt. Protesty zaczęły się po decyzji sądu. Nie widzę ani jednej rasistowskiej wypowiedzi poza Twoją, która obraża moje uczucia jako osoby wierzącej.

  0
  0
 25. 20 grudnia 2009  20:16   cyniczny goguś   >>>

  Jesteś pierwszą osobą która pisze o pogromie na tym forum.Kłamca to liar, coś ci się pomyliło kotku. Angielski na prawie zawsze był słaby.Za to dawanie w łapę trzeba mieć w małym palcu. Uważaj żeby Ciebie ktoś nie potraktował jak Walerego.

  0
  0
 26. 20 grudnia 2009  18:26   Brawo Sąd !!! (1)   Lawyer

  nie dał się zastraszyć chojnickim rasistom wzywającym do pogromu Romów. Żulia gauno wie o prawie, ale chętnie by się zebrali, żeby komuś dac po gębie, najchętniej ciemnej. A w niedzielę na mszę i do spowiedzi. Oto polska paranoja i ciemnota.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 grudnia 2009  18:52   Ciekawe jak ty byś się ...   anonim

   Ciekawe jak ty byś się poczuł gdyby zamordowano ci bliską osobę, a sprawcy chodzili wolno? A że ludzie nie lubią cyganów? Tylko dlatego że cyganie swoim zachowaniem na to zasłużyli. Chyba nie miałeś nigdy okazji trafić na grupkę młodych cyganów i nie widziałeś w jaki sposób odnoszą się do innych przechodniów

   0
   0
 27. 20 grudnia 2009  17:06   prawo i medycyna   skejt

  To ze wykonywano sekcje zwlok w Chojnicach,nie ma wplywu na jej wynik.Kazdy lekarz wykonujacy sekcje w tzw."karcie zgonu" wpisuje jako przyczyne smierci: "niewydolnosc krazeniowo-oddechowa".Natomiast co bylo przyczyna tej niewydolnosci ustali dopiero badanie mikroskopowe materialu ,ktory lekarz pobral podczas sekcji.Na wynik takiego badania trzeba poczekac ok.2 tygodnie.Dlatego dziwie sie sedziemu,ze zwolnil z aresztu sprawcow pobicia.Do tego dochodzi mozliwosc mataczenia,lub ucieczki podejrzanych.Uwazam, ze Sad bardziej zaszkodzil tu samym sprawcom.Mogli bowiem po miesiacu ,w majestacie prawa, opuscic areszt,jezeli okazali by sie niewinni.Teraz powstal precedens,podejrzenia,niepotrzebne dyskusje.Szkodzi to wymiarowi sprawiedliwosci,ale tez i calej spolecznosci romskiej.Moze warto by bylo,aby redakcja portalu sprobowala zrobic wywiad z rzecznikiem sadu,lub prokuratury ?

  0
  0
 28. 20 grudnia 2009  11:24   BEZKARNOŚĆ!   Donald T

  Boże ratuj Ten Kraj!!! Tych, którzy to zrobili, jak i tych którzy są "prawnymi decydentami"! Innymi słowy - odniesione o b r a ż e n i a nie miały wpływu na Jego śmierć - zmarł bo akurat w tym momęcie "grał w szachy". Bezkarność - Wszystko TO jest smutne.

  0
  0
 29. 20 grudnia 2009  09:25   POBICIE   spostrzegawczy

  Jezeli nie bylo pobicia ze skutkiem smiertelnym,to na 100% byla napasc i pobicie i to nie podlega dyskusji.Ciekawi mnie,czy Pan Prokurator dostrzegl ten fakt ?

  0
  0
 30. 19 grudnia 2009  22:50   Coś mi tu ...   anonim

  Coś mi tu "śmierdzi" Mławą II !!!!!

  0
  0
 31. 19 grudnia 2009  21:09   Może ktoś widział dokąd ...   ***

  Może ktoś widział dokąd odjechał ojciec?? Zróbmy dochodzenie sami, bo na organy, który powinny się tym zająć nie ma co liczyć. Najwięcej miał tu do powiedzenia chyba jednak lekarz.

  0
  0
 32. 19 grudnia 2009  20:01   to kpina   kris

  ale siara wierzyć się nie chce ze są na wolności do czego ten kraj zmierza

  0
  0
 33. 19 grudnia 2009  19:40   Paranoja   Keri

  Gdzie my żyjemy? Nawet mi się nie chce tego komentować!

  0
  0
 34. 19 grudnia 2009  17:58   Kiedy dowiemy nazwiska ...   anonim

  Kiedy dowiemy nazwiska sędziego i czy policja wie gdzie aktualnie przebywają sprawcy?!

  0
  0
 35. 19 grudnia 2009  13:04   Paranoja   rdr

  Jak to możliwe, że Sąd i prokurator zwalniają z odpowiedzialności karnej winowajców? Jak to możliwe, że nie ma wystarczających dowodów na to, aby ich zamknąć? Paranoja - sędzia i prokurator albo się przestraszyli cyganów, albo dostali grubo w łapę, albo sami są cyganami -heh! Tego 16-latka powinni od razu wsadzić do poprawczaka, 26-latka do pierdla, a wspaniałego tatusia -tym bardziej!!! Zdaniem prokuratury on nie brał udziału w pobiciu??? Żenada! To właśnie jego powinni najpierw zamknąć za podżeganie do pobicia, za dawanie wspaniałego przykładu wychowawczego własnym synom! Ale po co!? Przecież to cygan, święta krowa, mająca układy z naszym wymiarem sprawiedliwości... Jeśli tak to będzie funkcjonować w naszym kraju, to nic - tylko czekać, aż ludzie zaczną sami wymierzać sprawiedliwość jak było np. we Włodowie jakiś czas temu... Pozdrowienia dla sędziego :)

  0
  0
 36. 19 grudnia 2009  12:34   Za nieudzielenie pomocy ...   anonim

  Za nieudzielenie pomocy podczas wypadku drogowego można zostać ukaranym.Ojciec stoi przy synach i patrzy jak mordują człowieka i nie reaguje??? Uznany niewinnym ??? Nic nie rozumiem.

  0
  0
 37. 19 grudnia 2009  12:28   SKANDAL   anonim

  Czy ja śnię? Za niezapłacenie 100 zł mandatu sędzia Wyrwas skazuje obywatela na więzienie. Tu sędzia...no własnie (jaki)wypuszcza z więzienia podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. O co w tym chodzi? Jak to nie ma dowodów? Sekcję powinna zostać w Instytucie Medycyny Sądowej a nie w Chojnicach-przecież było podejrzenie o zabójstwo. Kto wydał decyzje, ze sekcja odbyła się w Chojnicach? Kto ją przeprowadzał? Zbyt dużo pytań i niejasności w tej sprawie. Powinna ją przejąc prokuratura wyzszego szczebla. No i ta wypowiedź burmistrza: "Na pewno radni wiedzą, że doszło do pobicia ze skutkiem śmiertelnym". Sąd stwierdził przecież, że nie ma na to dowodów.Dlaczego burmistrz zaognia takimi wypowiedziami sytuację?

  0
  0
 38. 19 grudnia 2009  12:07   To skandal!!! Ludzkie życie ...   anonim

  To skandal!!! Ludzkie życie nic nie warte.

  0
  0
 39. 19 grudnia 2009  02:14   Miarka się chyba przebrała   anonim

  Zamykają za 0,1 grama trawy a puszczają za zabicie człowieka kijem? Gdzie my k*rwa żyjemy?

  0
  0
 40. 19 grudnia 2009  00:38   Sprytnie to zrobili. ...   anonim

  Sprytnie to zrobili. Zmieniono kwalifikacje czynu z pobicia ze skutkiem śmiertelnym, na zwykłe pobicie aby można było wypuścić sprawców. Od kiedy sąd i prokuratura działa jako obrońca oskarżonych?

  0
  0
 41. 19 grudnia 2009  00:05   wg mnie zastraszyli sedziego, ... (1)   anonim

  wg mnie zastraszyli sedziego, że spala mu dom czy cos, albo dali lapowke. kase maja wiec np 300 tys zl bez zalu by odpalili. przypalczam sie do prosby - prosze nazwisko sedziego ktory podpisal zwolnienie!!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 22 grudnia 2009  16:09   Też uważam, że ktoś się ...   ulka

   Też uważam, że ktoś się "dogadał". A pieniądze mają, choć nie pracują.... Swoją drogą, co na to skarbówka?

   0
   0
 42. 18 grudnia 2009  23:54   Się założę, że wszyscy ... (2)   ada

  Się założę, że wszyscy trzej są już w drodze i pewnie szykowane są już dla nich lewe dokumenty i tymczasowa kryjówka. Będą wiedli nowe życie gdzieś na południu Polski albo np. w Niemczech. a sąd i prokuratura wyrażą jedynie zdziwienie, że im sprawcy zwiali. Sadza się ludzi za bzdurę do aresztu tymczasowego, a podejrzanych o ZABÓJSTWO nie? Kaktus mi wyrośnie na ręce jak, któryś z nich stawi się na rozprawie. Proszę uprzejmie panów redaktorów chojnice.com o podanie nazwisk sędziego i prokuratora którzy doprowadzili do zwolnienia podejrzanych.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 19 grudnia 2009  00:14   Jak dla mnie jedyna ...   anonim

   Jak dla mnie jedyna możliwość to wezwać TVN, bo jak widać lokalnemu wymiarowi sprawiedliwości nie można ufać! Podejrzenie zabójstwa i ich się wypuszcza?!!

   0
   0
  • 19 grudnia 2009  00:10   Nazwisko sędziego i prokuratora.   Rowerzysta.

   Podpisuję się pod prośba koleżanki. Teraz możemy mieć pretensje do tego, który musiał dostać nieźle w łapę i wypuścił trzech zabójców. Porządek to trzeba zrobić, ale bardziej z tym krajem niż z mniejszościami...

   0
   0
 43. 18 grudnia 2009  20:34   Ręce się zaciskają z bezsilności (1)   zszokowany

  Gdyby to był ktoś z Polaków siedział by kilka miesięcy do sprawy, a tu wypuszczają i jeszcze mowią ze nie ma dowodów. Żyć w tym kraju, to ryzyko.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 grudnia 2009  21:56   I co dalej?   Mieszkaniec

   Co to za sprawiedliwość?!brudasy niech się wynoszą bo sami się nimi zajmiemy jeśli nikt inny tego nie zrobi.

   0
   0
 44. 18 grudnia 2009  20:27   co za prawo   KK

  Takim to nic nie grozi za pobicie! Już są wolni i mogą dalej bić ludzi! Gratuluje władzy!

  0
  0
 45. 17 grudnia 2009  23:25   [*]   [*]

  Jako wszyscy mieszkańcy Naszego miasta powinniśmy zaprotestować przeciwko narastającej agresji, chamstwa i bezkarności Romów! Proponuję aby od dzisiaj utrudniać im życie poprzez: nie obsługiwanie w sklepach, warsztatach, urzędach, restauracjach, firmach prywatnych, bankach etc. Pokażmy im, że nie mogą u Nas robić tego co im się żewnie podoba! Popieram dzisijeszy manifest motoryzacyjny, gdybym wcześniej o nim wiedział sam wziąłbym w nim udział, mimo że nie znałem Walerego! Po raz pierwszy nie narzekałem stojąc w korku. Panie burmistrzu nie można ich chronić! Trzeba im pokazać, że nie są ponad prawem!

  0
  0
 46. 17 grudnia 2009  22:39   PAMIĘTAMY...   jar

  PAMIĘTAMY...

  0
  0
 47. 17 grudnia 2009  21:28   ...   daro

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  1
 48. 17 grudnia 2009  20:35   ponowna sekcja przez ...   anonim

  ponowna sekcja przez niezależnego lekarza

  0
  0
 49. 17 grudnia 2009  20:17   ... (1)   anyt

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 grudnia 2009  20:53   ...   mieszkaniec

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0
 50. 17 grudnia 2009  20:09   Panie Burmistrzu   mieszkaniec

  Panie Burmistrzu za czasów władania pana w Chojnicach - zrobił pan piękne miasto myślę że teraz powinien pan zająć się bezpieczeństwem tego miasta

  0
  0
 51. 17 grudnia 2009  20:00   Ponowna sekcja   pieszy

  Ktoś powinien żądać ponownej sekcji w Gdańsku lub gdzieś indziej bo ta lekarka co wydała taką opinie chyba dostała w łapę , ale kto do tego doprowadzi ,gdy by miał tu jakąś rodzinę pewnie by się ubiegali o ponowną sekcję . A tak co rodzina przyjedzie ,włodarze miasta złożą kondolencje , zabiorą Walerego na Ukrainę aby tam go pochować , a my co zrobiliśmy ..... tylko małą manifestację ale dobre i to , bo co innego możemy zrobić .....

  0
  0
 52. 17 grudnia 2009  19:20   Ciekawe... (1)   qwerty

  Przed tym całym zdarzeniem łazili się, wożąc się jak wielcy władcy świata. Od tego czasu nie widzę żadnego cygana na osiedlu, a minęły 3 dni.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 grudnia 2009  19:27   Właśnie   pieszy

   Pochowali się dzisiaj , ale za parę dni ponownie będą się panoszyć w naszym mieście i nie ma na nich *bata* no i nie zawisłe nasze sądy zaczynają ich wypuszczać , w Stanach dostali by pewnie z dwa lub trzy razy po 50 lat do odsiatki

   0
   0
 53. 17 grudnia 2009  18:57   Nie wierzę!   Ass

  Na pewno Walery nie umarł na zawał. W to nie uwierzę! Cygany wszystkich podpłacili albo zastraszyli! I jeszcze ochronę chcą od burmistrza.

  0
  0
 54. 17 grudnia 2009  18:06   ... (1)   Karol

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 grudnia 2009  18:26   ...   anonim

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0
 55. 17 grudnia 2009  16:50   Dziś na oś, Kolejarz ... (1)   stefan

  Dziś na oś, Kolejarz odbyła się manifestacja.Mieszkańcy Chojnic zgromadzili się w miejscu w którym został zamordowany Walery.Kierowcy zorganizowali paradę ulicami osiedla.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 grudnia 2009  18:34   czemu nikt nie informuje ...   anonim

   czemu nikt nie informuje głośno o takich akcjach - trzeba to nagłosnić

   0
   0
 56. 17 grudnia 2009  15:35   ...   smile

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 57. 17 grudnia 2009  14:49   PRZYJACIEL   kaaa

  czy ktoś się zastanawiał kto opłaca składki zdrowotne za tych ludzi, którzy nigdy się nie skalali uczciwą pracą? Pan, Pani, ci Państwo, Ty za to płacisz. My w przeciwieństwie do nich jesteśmy wykształconymi obywatelami tego kraju i nikt nie będzie wciskał nam ciemnoty. Takie postępowanie zniechęci ludzi do obywatelskiej postawy jaką wykazał się nasz PRZYJACIEL, a znieczulica rozpanoszy się bardziej niż ci bezwzględni bandyci.

  0
  0
 58. 17 grudnia 2009  14:38   dziwne to dla mnie   chojniczanka

  niewydolność krążenia?świadkowie mówią , że ten człowiek został uderzony w kl. piersiową.czemu tak szybko postawiono diagnozę, nie rozpatruje się tępego urazu serca?objawy takie jak przy niewydolności serca no i młody wiek tego człowieka który zmarł

  0
  0
 59. 17 grudnia 2009  14:34   TO NIE POLICJA ICH WYPUSZCZA, ...   ZZZ

  TO NIE POLICJA ICH WYPUSZCZA, ALE PROKURATURA I SĄD. ZAWSZE TAK JEST POLICJA ŁAPIE, A PROKURATOR I SA WYPUSZCAJĄ

  0
  0
 60. 17 grudnia 2009  10:16   znam ich   nie dziwi mnie to

  Policjanci w Chojnicach to banda nie policja. Dlatego nie dziwi mnie to wcale Przynajmniej połowa powinna mieć prokuratora na karku. Publicznie nie mogę pisać ale nie jeden powinien być w ciupie. Cyganie teraz obrosną tak w piórka, że strach będzie wyjść na ulicę.

  0
  0
 61. 17 grudnia 2009  09:57   co z tą Polską?   xxx

  Co się w ogóle dzieje? za chwile się okaże ,że oni przyszli mu pomóc bo się przewrócił , a nie żeby go zabić, pomyślcie co robi kasa , całe prawo w tym kraju jest chore; żeby to zrobili to inni to by poszli siedziec od razu na 3 m-ce a tu co zaraz ich wypuszcza i dalej bedą się panoszyc wiedząc ze i tak nikt im nic nie zrobi !!! chore................

  0
  0
 62. 17 grudnia 2009  09:44   ...   anonim

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 63. 17 grudnia 2009  09:38   Każdy powód jest dobry   Wojtek

  Aby uniknąć odpowiedzialności. Dlatego też się pytam, gdyby go nie pobili niewydolność pozwoliła by mu jeszcze długo żyć. Nigdy nie rozumiem postępowania organów sprawiedliwośći, dlaczego ich decyzję za zawsze kontrowersyjne i niezgodne ze stanowiskiem spoleczeństwa. Wymysla sie teraz bajeczkę, po co? Czy rzeczywiście Romowie mają taka władzę, aby zmieniać im kwalifikację zarzutów?

  0
  0
 64. 16 grudnia 2009  22:54   ...   polak

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 65. 16 grudnia 2009  22:52   tvn (2)   przypatrujacy sie

  Szkoda ze tvn pomimo dzisiejszej wizyty w naszym miescie nie zainteresowal sie ta sprawa. Sadze ze nakreciliby materialu na caly odcinek "Uwagi"

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 grudnia 2009  12:59   ...   Mieszkaniec

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0
  • 17 grudnia 2009  12:46   ...   XXX

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0
 66. 16 grudnia 2009  22:47   no może jak nie polacy to ...   roman

  no może jak nie polacy to ukraincy zrobią porządek.nawet władza pęka przed cyganami a co dopiero o zwykłych ludziach.na bank kupę osób to widziało.a ile zeznawało ? 1 osoba czy może nikt? a ciekawe jak ten pobity chłop wyglądał ,że nie stwierdzili jakiś śladów pobicia.jak nie stwierdzili to na jakiej zasadzie kwalifikacja pobicia? ja myślę ,że najlepiej będzie jak prokuratorstwo ustal ,że on tam już leżał a cyganie tylko tamtędy przechodzili i chcieli mu pomóc no i oczywiście to oni zawiadomili służby ratunkowe.wtedy było by git.jak bym mi zabili dzieciaka czy członka rodziny niestety przy takiej sprawiedliwość zmuszony byłbym sam wymierzyć odpowiednią karę.

  0
  0
 67. 16 grudnia 2009  22:34   ochrona?!   chojniczanin

  i jeszcze im się zamarzyła ochrona Policji?!...teraz to Policja ma dylemat-musi chronić zabójców!!! Bo cygan wszystko może...śmiech na sali...dobrze,że Ukraińcy przyjeżdżają...

  0
  0
 68. 16 grudnia 2009  22:26   :/   Ass

  teraz to już nie posiedzą za to co zrobili... :/

  0
  0
 69. 16 grudnia 2009  21:46   Co do oczyszczenia ich z ...   Rowerzysta.

  Co do oczyszczenia ich z zarzutów pytam: Co to ***** ma znaczyć?! Zabili Człowieka więc powinni ponieść taką samą karę jak każdy inny zabójca. Tolerancja, tolerancją, ale powinni dostać kilka dłuuugich lat ciężkiego pierdla, bo takie jednostki izoluje się od każdego społeczeństwa. Brak słów.

  0
  0
 70. 16 grudnia 2009  20:44   brak słów!!!   anonim

  Wyobraźcie sobie tą sytuacje w innym kraju np. Szwecja ,Niemcy gdzie polak postąpił by podobnie jak Rom??? a u nas wszystko im można? Gdy by nie uderzyli go ,pewnie żył by jeszcze długo! Wstyd mi za nasze prawo!

  0
  0
 71. 16 grudnia 2009  20:22   "bójka" chyba ...   ja

  "bójka" chyba padnę!! trzech cyganów zakatowało bezbronnego, uczciwego i spokojnego człowieka, a wy nazywacie to bójką. Brak mi słów ;(

  0
  0
 72. 16 grudnia 2009  20:05   "Jak się ...   stefan

  "Jak się dowiedzieliśmy dzisiaj (17.12.) pobity mieszkaniec osiedla Kolejarzy, zmarł po bójce na niewydolność układu krążenia. Stwierdzono to po wykonaniu sekcji zwłok. Odniesione obrażenia nie miały mieć bezpośredniego związku z jego śmiercią. Wobec tego nastąpiła też zmiana kwalifikacji czynu na pobicie. Ojciec dwóch synów nie brał działu w bójce, dlatego też zostanie zwolniony. Prokuratura rozważy również zwolnienie pozostałych dwóch Romów. " Co za kretyn to wymyślił? Cygany zamordowali bezbronnego człowieka , a teraz próbuje się oczyścić ich z zarzutów. Najlepiej zrobić z nich poszkodowanych.Tak działa proszę państwa polskie prawo.

  0
  0
 73. 16 grudnia 2009  18:51   wstyd   POLAK

  Wstyd mi za nas Polaków!!! Nie dość że zabito człowieka społeczeństwu blokuje się wyrażanie uczuć bo rasizm.Prawie nigdzie nie można napisać cygan bo to rom.Prawie nigdzie nie można napisać żeby oprawcy poniśli odpowiedzialność bo to rasizm.A skądte komentarze ano może dlatego iż szary obywatel widząc T A J E M N C Z Ą niemoc państwa wobec cygaństwa czuje jakiś spisek.Pytania o majątek o brak jakichkolwiek społecznych zachowań i bezkarność cyganów jest ciekawa. A my nawet nie możemy zadawać pytań bo to rasizm.

  0
  0
 74. 16 grudnia 2009  17:54   Romowie   piotr

  Gdyby urząd skarbowy przyjrzał się " dorobkowi "Romów to zapewne załatali by dziurę budżetową z karnych odsetek.Zaden z nich nigdzie i nigdy nie zrobił prawa jazdy legalnie.Ich wyższość (a taką odczuwa się przy kontaktach)stawia ich w takiej a nie innej sytuacji.Znałem zaledwie kilku ,którzy mięli okazję popracować.Naprawdę nie robią nic ,ażeby ich polubić.Ich kobiety nie mają życia w obecności tyranów (głęboko im współczuję)Ale nic po za tym. Mam nadzieję ,że będzie im coraz gorzej żyć wśród nas (może to ich coś nauczy)Przykre ale prawdziwe!!!

  0
  0
 75. 16 grudnia 2009  16:41   ...   ziom

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 76. 15 grudnia 2009  23:24   do rowerzysty (2)   chojniczanin

  od kiedy to sytuacja Polaków na Wyspach jest analogiczna do sytuacji Cyganów w Polsce?! My tam pracujemy (i to ciężko),a co oni robią w Polsce? ...Pracują???...odpowiedz sobie sam!!! Jeszcze mają czelność brać zasiłki bo wszyscy mają trudną sytuację materialną!...jak masz znajomości popytaj w MOPS-ie ilu z nich korzysta z pomocy społecznej...te nieroby żerują na naiwności Polaków i kpią z Nas prosto w oczy!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 grudnia 2009  23:49   ...   JACEK WARZYWKO

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0
  • 15 grudnia 2009  23:42   brak tytułu   Rowerzysta.

   Tu muszę Ci przyznać rację, bo my tam pracujemy, a oni tutaj raczej nie. Chociaż znam takich, którzy pracowali/pracują. Pisząc analogiczna chciałem zobrazować niechęć do innego narodu, niemile widzianego w danym kraju. Tak jak my stajemy się niemile widziani na Wyspach, bo wyjechała tam prawie cała hołota, która zginęłaby w Polsce jak funt masła w kaczym kuprze bez wykształcenia, kultury i z tym co wiedzą i potrafią. Oczywiście nie mówię, że każdy kto wyjechał za pracą reprezentuje hołotę, ale niestety lwia część. No i teraz nas tam reprezentują, a opinia idzie dalej w świat o "Polaczkach". I to samo co wy o Romach myśli sobie przeciętny, modelowy Anglik o Polakach. No z wyjątkiem "nierobów", bo tak o Polakach Wyspiarze nie mogą powiedzieć. Pozdrawiam i dziękuję za kilka sensownych i podtrzymanych argumentami zdań.

   0
   0
 77. 15 grudnia 2009  23:24   brak tytułu (2)   Rowerzysta.

  Chojniczanin, ogarnij się człowieku. Chcesz prawdziwej wojny z nimi? Prawdziwego rozlewu krwi i płonących domów? Ja chcę spokoju. Stało się, trudno. Szkoda gościa, tamci posiedzą, normalna kolej rzeczy. Też potępiam to zabójstwo, ale nie chcemy następnych. Zastanów się zanim coś chlapniesz, bo ciemna masa chłonie i Bóg wie co będą za cyrki. Jak chcesz pisać coś, byle zostawić po sobie jedno bezsensowne, jadowite zdanie - proszę Cię, ugryź się w palce. Pozdrawiam.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 grudnia 2009  21:42   Do Pieszego.   Rowerzysta.

   Nie boje się ich, bo dlaczego miałbym się bać? A wyzywanki i bójki w wieku 5, 6 lat nie były w stanie dać mi w dupę. To normalne szczeniackie sytuacje na osiedlu zamieszkiwanym przez dwie skrajnie różne grupy społeczne. Od wielu, wielu jesteśmy dla siebie neutralni. Nie noszę im teczek, nie mam z nimi żadnych lewych układów, nie kradniemy razem, nie piję z nimi i nie zabijam Ukraińców. Po prostu traktuję ich jak ludzi na równi z Tobą. Co jest żałosnego w moich wypowiedziach? Obiektywizm czy to, że jako jeden z nielicznych tutaj nie jestem rasistą?

   0
   0
  • 16 grudnia 2009  13:11   pieszy   anonim

   kiedyś dali ci mocno w dupę że się ich boisz i nie wypowiadaj się więcej bo to żałosne , no chyba że nosisz im teczki i się tobą wysługują

   0
   0
 78. 15 grudnia 2009  23:16   weźmy...   Chojniczanin

  Kiedyś Prezydent tego kraju powiedział "weźmy sprawy w swoje ręce..."

  0
  0
 79. 15 grudnia 2009  22:31   wbiały dzień   papa

  ??zapewne za pare dni będą chodzić po kolejarzu o panoszyć się ?kto ich lubi ???

  0
  0
 80. 15 grudnia 2009  22:18   ...   ja

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 81. 15 grudnia 2009  21:50   Obiektywniej. (2)   Rowerzysta.

  Mieszkam na tym Osiedlu od urodzenia, od dwudziestu jeden lat. Znam Romów na wylot, lałem się z nimi za dzieciaka na placach zabaw, ganialiśmy się po osiedlowych ulicach, wyzywaliśmy i nienawidziliśmy, bo byliśmy dla siebie wzajemnie inni i szczuci na siebie przez swoje rodziny i otoczenia. Jednak z biegiem lat okazało się, że są wśród nich tacy, którzy zasługują na szacunek. To bardzo zamknięta mniejszość, ze sztywną hierarchią i piękną tradycją. Nikt nie wie skąd mają pieniądze, skąd są, co wiedzą, co potrafią, nie znamy ich i przez to się ich boimy. Szlag jasny mnie trafia kiedy czytam komentarze typu "wszyscy cyganie to złodzieje i mordercy","ścierwa". Typowe stereotypowe myślenie Polaka, którego jedyny kontakt z cyganem to typowo gardzący, wzrokowy na ulicy. Fakt, są wśród nich szuje, tak jak wśród Holendrów, Niemców, Francuzów, Polaków czy jakiegokolwiek innego narodu. Nie oceniajmy wszystkich na podstawie trzech opryszków i tego co mówi Gabrysia z mężem spod siódemki o "cyganach", bo sami jako Polacy tego nie chcemy. Ich sytuacja w Polsce jest analogiczna do sytuacji Polaków na Wyspach. Też nas stamtąd powoli gonią, z tym, że jedyne po czym nas rozróżniają to język, praca i autobus, a nie kolor skóry i inne typowo fizyczne uwarunkowania. Dopóki nie będziemy przechodzili do porządku dziennego nad narodowością i kolorem skóry tak jak przechodzimy nad kolorem oczu nigdy nie będzie na świecie "względnie normalnie". Swoim postem nie mam zamiaru nikogo usprawiedliwiać, wyżej wymienionych morderców spotka kara, mam nadzieję, że surowa. Chciałem tylko przedstawić punkt widzenia człowieka, który stoi między waszymi barykadami. Pozdrawiam.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 grudnia 2009  00:18   Do "won".   Rowerzysta.

   Nie, nie kradnę. Uczciwie pracuję i zarabiam pracą, nie "chachmętem". I napisałem wyraźnie, że stoję między waszymi barykadami, a nie za "brudasami". Czytaj ze zrozumieniem. Nie znam Cię i nie wiem jakim jesteś człowiekiem więc Cię nie oceniam. Jestem obiektywny i nie patrzę stereotypami, a krytykę takich jak Ty mam wkalkulowaną w koszta odłączenia się od toku myślenia większości. Nie jestem żadnym wywrotowcem ani chachmęciarzem, chociaż poglądy mam skrajne. Zdrowego podejścia życzę "won".

   0
   0
  • 15 grudnia 2009  22:22   ty rowerzysta   won

   ty pewnie z brudasami sam kradniesz i chachmęcisz ze stoisz za nimi

   0
   0
 82. 15 grudnia 2009  20:50   brak tytułu   stefan

  A pamiętacie jak jeden pobił właścicielkę sklepu, również na oś. Kolejowym?

  0
  0
 83. 15 grudnia 2009  20:42   ...   Tiger

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 84. 15 grudnia 2009  20:41   brak tytułu (1)   stefan

  Rok temu cygan zabił człowieka(również na oś. kolejarz), a teraz łazi po ulicach jak święta krowa. I gdzie tu sprawiedliwość!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 15 grudnia 2009  20:45   brak tytułu   st

   ci też za 2 lata będą chodzić

   0
   0
 85. 15 grudnia 2009  20:19   ...   STACHU

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 86. 15 grudnia 2009  20:10   brak tytułu   Ass

  Już za dużo sobie pozwalają te cygany. Na osiedlu kolejowym to już w ogóle się panoszą jak jakieś pany, a nawet nie są wykształceni.

  0
  0
 87. 15 grudnia 2009  18:27   ...   xx

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 88. 15 grudnia 2009  18:04   brak tytułu   anonim

  a pamiętacie jak cyganie zgwałcili dziewczynę i brutalnie pobili, ale ten cygan we więzieniu też został zgwałcony

  0
  0
 89. 15 grudnia 2009  17:57   skarbówka   ciekawy

  Zawsze ciekawiło mnie jak cygaństwo rozlicza się z urzędem skarbowym???

  0
  0
 90. 15 grudnia 2009  17:46   brak tytułu   ss

  co bylo pół roku temu czy rok ,zapomnieliscie ? cygan zabił typa nie pamietam o co chodzilo ,mozna poszperac i opszukac

  0
  0
 91. 15 grudnia 2009  17:01   ...   Węgiel

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 92. 15 grudnia 2009  16:48   brak tytułu (2)   qwerty

  A teraz mały quiz. Czy widział ktoś może kogoś narodowości romskiej pracującego? Cygana lekarza, policjanta, murarza, elektryka? Albo cygankę kasjerke, aktorkę, pielegniarkę? Więc z czego ci ludzie żyją skoro nikt tam nie pracuje?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 grudnia 2009  23:54   ...   BRAK SŁÓW

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0
  • 16 grudnia 2009  14:22   no   mela

   Edyta Górniak to zdaje sie jest tej narodowości , Chylinska-piosenkarkawidziłam reportaż ma dziecko z cyganem

   0
   0
 93. 15 grudnia 2009  11:52   brak tytułu (1)   Obserwator

  Z ilości komentarzy na chojnickich portalach informacyjnych wynika, że ludzi już powoli zaczyna denerwować mniejszość narodowa z oś. kolejarza i reszty miasta. Piszą o bezczynności organów prawa wobec tych ludzi, o narkotyukach, pobiciach, przekrętach i innych trefnych sprawach. Lepiej, żeby policja się tym zaczęła interesować i coś robić w tej kwestii, bo może dojść do kolejnych tragedii. A sygnałów jest sporo.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 grudnia 2009  06:17   Strach   Ramzel

   Tego się właśnie obawiam, że agresja wymknię się spod kontroli...

   0
   0
 94. 15 grudnia 2009  10:39   brak tytułu   --------

  Do jego warsztatu przyszli bo szukali jednego gościa, a on tam był, wlasciciel stanal w jego obronie to kijami go zatluki, a tamten uciekl. Na Kolejarzu widać rządzą cyganie.

  0
  0
 95. 15 grudnia 2009  09:15   Nie podporządkowal sie (3)   X

  Gadają, że handlował prochami, a ponoć prochy w Chojnicach nadzorują cyganie, nie chciał tego przyjać do wiadomości.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 15 grudnia 2009  20:08   ...   majk

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0
  • 15 grudnia 2009  18:23   handlował prochami   xxxxxxxx

   głupoty wypisujesz

   0
   0
  • 15 grudnia 2009  12:17   ...  

   komentarz usunięty przez moderatora

   0
   0