Po takich meczach szanse utrzymania maleją

Piłkarze Red Devils Chojnice dostali kolejną lekcję gry w futsal. Tym razem od drużyny AZS UG Gdańsk, którą do zwycięstwa poprowadzili byli zawodnicy z Chojnic. Nie wróży to dobrze w walce o utrzymanie.

Piłkarze Red Devils przegrali kolejny mecz. Tym razem wysoko ulegli w Gdańsku AZS UG 6:1.   |  fot. (olo)

AZS UG Gdańsk – Red Devils 6:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Kreft, 2:0 Kubiszewski, 3:0 Pawicki, 3:1 Laskowski, 4:1 Kreft, 5:1 Kubiszewski, 6:1 Musik.

AZS UG Gdańsk: Burglin (Pytka, Sasiak) – Osłowski, Pawicki, Horbacz, Kreft – Cyman, Musik, Poźniak, Kriezel, Kubiszewski, Urtnowski.

Red Devils Chojnice: M. Kartuszyński (S. Kartuszyński, Werner) – Rychłowski, Sawicki, Kolesnik, Wojciechowski – Laskowski, Mączkowski, Cybulski, Steinborn, Laskowski, Drewek, Kaźmierczak.

Gospodarze ustawili sobie spotkanie już na samym początku, zdobywając w 3. minucie w zaledwie 45 sekund dwie bramki. Do przerwy gospodarze prowadzili 4:1, a honorową bramkę dla Diabłów strzelił Przemysław Laskowski. W drugiej połowie gdańszczanie zdobyli dwa kolejne gole. W 32. min. chojniczanie wycofali bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł goli. Dwie bramki w tym meczu dla gospodarzy strzelił były piłkarz Red Devils Patryk Kubiszewski, w bramce bronił Jacek Burglin, a grał też Tomasz Kriezel.

Po 16. kolejkach Diabły mają na koncie zaledwie dwa remisy i aż 14 przegranych spotkań. Sytuacja w tabeli jest już bardzo zła i tylko dzięki dzieleniu punktów po sezonie i dodatkowych meczach Diabły mają jeszcze malutkie szanse na utrzymanie. W kolejnym, z Gattą, łatwo o punkty nie będzie. Spotkanie z wiceliderem odbędzie się w za dwa tygodnie.