Po sytuacji w SP 2 w Czersku zapytaliśmy chojnicki Sanepid o podjęte działania

W związku z sytuacją w czerskiej szkole (SP2), gdzie jedno z dzieci wykazywało wczoraj (11.03.) objawy podobne do zakażenia koronawirusem, wystąpiła m.in. gorączka ponad 38 stopni Celsjusza, kaszel.

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Chojnicach.   |  fot. Ilustracyjne

Ponadto uzyskano informację, że dziecko wróciło niedawno z zagranicy (sprawę zgłoszono do służb sanitarnych), poprosiliśmy służby sanitarne o informację w sprawie działań, które podjęto. Zapytaliśmy wczoraj czy chojnicki Sanepid w stosunku do ilu osób  podejmie działania. Ile osób będzie objętych nadzorem epidemiologicznym, ewentualnie kwarantanną?

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy dziś (12.03.) ok. godz. 9.30. „Na chwilę obecną, w tym środowisku objęto nadzorem epidemiologicznym 12 osób. Trzy osoby są hospitalizowane. Pobrany został materiał do badań” – informuje Iwona Jażdżewska - rzecznik prasowy, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Chojnicach.

Aktualizacja

Znane są wyniki badań na obecność koronawirusa trzech osób z Czerska, w tym uczennicy z SP 2, która  wczoraj (11.03) w szkole wykazywała objawy podobne do zakażenia koronawirusem. Wystąpiła m.in. gorączka ponad 38 stopni Celsjusza, kaszel, ponadto uzyskano informację, że dziecko wróciło niedawno z zagranicy.

Małgorzata Pisarewicz ze Szpitali Pomorskich sp. z o.o  informuje, że wskazane trzy osoby trafiły do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Wyniki badań na obecność koronawirusa są u nich ujemne – nie są zakażone tym wirusem. Pacjenci są w stanie ogólnym dobrym.

(red)

Zapisz